Google Analytics - czas rzeczywisty

Google Analytics – czas rzeczywisty

Opublikowano 5.10.2011 9:41 -


Kilka dni temu informowałem Was o nowościach, które wprowadza Google w swoim produkcie Analytics. Pierwsza zmiana to wprowadzenie wersji Premium, która rozbudowana została o dodatkowe narzędzia i opcjonalne wsparcie. Mnie bardziej zainteresowała inna funkcjonalność – mianowicie statystyki w czasie rzeczywistym.

Produkcyjnie zostanie ona uruchomiona za jakiś czas, natomiast dla osób, które zgłoszą się za pomocą odpowiedniego formularza – zostanie udostępniona wersja testowa. Zgłosiłem się i już na drugi dzień zobaczyłem nowy panel w swoich statystykach. Z tego co udało mi się ustalić, dostępne są  tylko w nowym interfejsie GA w głównym menu: Panele -> Czas rzeczywisty.


Po krótkich testach, narzędzie należy traktować bardziej jako gadżet aczkolwiek bardzo użyteczny. Mamy na bieżąco podgląd na to jakie treści aktualnie użytkownicy na naszej stronie przeglądają i przez jaki czas. Prócz tego na mapie widzimy kręgi, które oznaczają lokalizacje naszych odwiedzających. W głównym boksie po wejściu w statystyki w czasie rzeczywistym – licznik informuje nas o aktualnych użytkownikach na stronie a pasek poniżej informuje nas jaki jest stosunek osób będących na stronie pierwszy raz do tych, którzy powrócili. Polecam, warto nacieszyć oko.

Wieści z Rozładowani.pl