Adsense auto ads - umieści reklamę automatycznie na Twojej stronie
Google Adsense będzie samo umieszczało reklamy na Twojej stronie, w najlepszych miejscach

Opublikowano 1 rok temu -


W rankingu najciekawszych nagłówków dnia, przed Wami mój lider. Google uruchomiło nowy format, a w zasadzie cały mechanizm wyświetlania reklam w ramach Google Adsense. Ty wklejasz kod, a miejsce umieszczenia reklamy jest wybierane przez skrypt, oczywiście dla optymalizacji zysków. Poznaj Adsense auto ads.

Brzmi interesująco, prawda? Okazuje się, że to nie wizja przyszłości, a gotowe narzędzie. Otóż poprzez machine learning narzędzie będzie wybierało najlepiej konwertujące miejsce na stronie i umieszczało właśnie tam reklamę.

Jak zapewnia Google, korzyści jest wiele. Począwszy od optymalizacji, czyli reklamy będą prezentowane tylko wtedy, kiedy mogą przynieść wymierny rezultat, tym samym nie zakłócając komfortu użytkownika. Kończąc na komforcie korzystania z narzędzia, kiedy konfiguracja właściwie ogranicza się do umieszczenia kodu i wybrania odpowiednich reklam, które chcemy, by pojawiały się na naszej stronie WWW.

Idea jest świetna, jestem nieco bardziej ciekawy jak będzie przy jej realizacji. Póki co nie doszukałem się gotowych przykładów wykorzystania automatycznych reklam od Google, ale zamierzam je przetestować w żywym organizmie, tu na DailyWeb. Jeśli będzie warto, to wynikami z pewnością się z Wami podzielę.

Automatyczne reklamy można  uruchamić z poziomu menu Moje reklamy w panelu Adsense. Jak zapewnia Google, nie ma przeciwwskazań do uruchomienia auto ads na stronie, na które już funkcjonują inne reklamy.