Google+ nowy portal społecznościowy

Google+ nowy portal społecznościowy

Opublikowano 29.06.2011 7:00 Aktualizacja: 28.06.2011 22:48 -


Spodziewałem się, że przycisk +1 umrze dość szybko śmiercią naturalną. Założenie było proste, polecać znajomym ciekawe i wartościowe adresy odklikując przycisk +1 na samej stronie lub w wynikach wyszukiwania w Google. Jak się okazuje gigant nie powiedział nam o wszystkim. Powstaje projekt o nazwie Google+, w którym powstanie cała społeczność a przycisk +1 będzie stanowił główny motor napędowy.


Google+ będzie składał się z 4 podstawowych elementów Circles, Sparks, Hangouts i Mobile. Każda z nich będzie związana z inną formą aktywności. Circles będzie sposobem na stworzenie kręgów znajomych, którzy będą łączyć wspólne zainteresowania. W skrócie mowiąc – możliwość grupowania znajomych. Kolejny moduł – Sparks, będzie działał na podobnej zasadzie jak RSS, w formie nieco bardziej zautomatyzowanej. Czyli podstawowym zadaniem jego będzie informowania nas o niusach związanych z naszymi zainteresowaniami. Hangouts będzie służył do wideo-rozmów a jego innowacyjność ma polegać na możliwości rozmawiania z kilkoma osobami na raz. Moduł Mobile pozwoli na automatyczne wysyłanie zdjęć czy innych mediów w sposób automatyczny do serwisu (bez mozolnego ręcznego upload’u).
Zanim poznamy więcej detali, zapraszam do zapoznania się z materiałem promocyjnym udostępnionym przez Google. Rośnie poważna konkurencja dla Facebooka? Jestem przekonany, że z takim zapleczem z pewnością Google+ odbierze fragment rynku gigantowi social media.

Wieści z Rozładowani.pl