Google+1 LogoNa oficjalnym blogu Google Webmasters, pojawiła się informacja o nowej usłudze, która teoretycznie ma być konkurencją dla „Lubie to” od Facebook’a.

Dzięki przyciskowi „+1” będzie można polecać swoim przyjaciołom interesujące strony internetowe, a zwiększanie wartości kliknięć pozwoli na podwyższenie pozycji w wyszukiwaniach polecanej strony – oczywiście w gronie znajomych.

Google przygotował serwis dla webmasterów, który pozwala na wygenerowanie w kilku rozmiarach omawianego przycisku i umieszczenie go na swojej stronie.
Na chwile obecną gigant planuje zbierać ilość kliknięć a wyniki będą publikowane tylko dla anglojęzycznych użytkowników wyszukiwarki google.com – nic jednak nie stoi na przeszkodzie by dla nas także były dostępne – w tym wypadku wystarczy przyłączyć się do eksperymentu.

Wszystko ma się odbywać mniej więcej tak:

Ciekawe co na to pozycjonerzy? :)
Jak zauważyliście – na swojej stronie aktywowałem przycisk +1 – jednak przyznam szczerze, że jestem sceptyczny do tego cuda. Tyle samo zamieszania było z Google Buzz a skończyło się wszystko klapą.