Golden State Warriors przegrało finał NBA i zmienia logo

Golden State Warriors przegrało finał NBA i zmienia logo

Opublikowano 18.06.2019 20:33 -


Oczywiście zmiana logo Golden State Warriors nie ma nic wspólnego z przegranym finałem, ale ja jako kibic najgorszej drużyny NBA – New York Knicks – chciałem przez chwilę poczuć się choć odrobinę lepiej i dlatego wspomniałem o przegranej batalii z Raptors.

Warriors to sześciokrotni mistrzowie NBA. W ich barwach grały bądź grają takie gwiazdy, jak Kevin Durant, Stephen Curry, Chris Mullin czy Wilt Chamberlain. Ten ostatni zresztą w barwach Warriors ustanowił niepobity dotąd rekord 100 punktów w jednym meczu. Uczynił to przeciwko… New York Knicks.

Smart jerseye w NBA. Wearables przyszłością sportu?

Nowe logo Golden State Warriors

Poprzednim razem Warriors zmieniali logo w 2010 roku, gdy przypakowanego wojownika trzymającego błyskawicę, zastąpił Bay Bridge, widniejący w logo i na koszulkach zawodników GSW już w latach 60. Tegoroczny rebranding jest dużo mniejszy. Nowe logo jest raczej liftingiem poprzedniego niż znaczącą zmianą.

Stare i nowe logo Golden State Warriors

Poza nową, stworzoną specjalnie dla drużyny Warriors, typografią zmieniła się także kolorystyka znaku. Liftingowi poddano także rysunek mostu Bay Bridge, który jest teraz bardziej czytelny. Uproszczenie wzoru ułatwi z pewnością ekspozycję na wielu nośnikach.

Golden State Warriors od lat korzystają także z hasła The Bay. Poza zmianą głównego logo w przyszłym sezonie powinniśmy oglądać także nowe logo odnoszące się do tego przydomka. Świadczy o tym zarejestrowany w EUIPO znak, do którego dotarł serwis sportlogos.net. Nie wiemy dokładnie, jak znak będzie prezentował się w pełnej kolorystyce, ale muszę przyznać, że ja bardzo na niego czekam, gdyż ciekawi mnie, co wyjdzie z połączenia logo rodem z Miami Vice z kolorystyką Wojowników.

zarejestrowane w euipo znaki golden state warriors

Golden State Warriors przegrali ostatni Finał NBA. Dalej są jednak najbardziej utytułowaną drużyną ostatnich lat. Wojownicy w pięciu sezonach aż trzy razy sięgali po pierścienie mistrzowskie, dwa razy kończąc rywalizację na drugim miejscu. Takiego wyniku nie było w NBA od lat 60 dwudziestego wieku, kiedy rywalizację na wiele lat zdominowali Boston Celtics.

Golden State Warriors w przyszłym sezonie będą legitymowali się lepszym logo niż w obecnym, szkoda tylko, że organizacja nie stanęła na wysokości zadania i nowy znak zaprezentowano w lakonicznym oświadczeniu na stronie www.

Wieści z Rozładowani.pl