GoG organizuje hackaton!

GoG organizuje hackaton!

Opublikowano 13.04.2018 9:59 -


Hackatony to doskonała okazja na poznanie interesujących ludzi. To także chwile, w których można sprawdzić swoje umiejętności, przetestować wytrzymałość na stres. W końcu trzeba dostarczyć działający produkt, a czasu jest niewiele.

Dlatego, jeżeli lubicie takie wyzwania, to mam dla Was interesującą informację. 6 maja 2018 roku, polska platforma cyfrowej dystrybucji produktów multimedialnych GOG.com organizuje hackaton. Hasło przewodnie brzmi: Uczyńmy życie graczy prostszym! Zgłoszenia można przesyłać od 9 marca 2018 roku, ilość miejsc jest ograniczona! Hackaton potrwa 12 godzin i odbędzie się w Warszawie, w kwaterze głównej GOGa. Tutaj nie chodzi o napisanie gry, ponieważ wyzwanie jest powiązane z GOG Galaxy, czyli desktopowym klientem platformy, który pozwala na pobieranie zakupionych gier oraz posiada funkcje społecznościowe. Zgłosić się mogą samotne wilki doskonale radzące sobie z kodem i zarządzaniem projektem lub zespoły liczące maksymalnie 3 osoby. Jedną z nagród specjalnych jest płatny staż w GOGu. Moim zdaniem o coś takiego warto powalczyć.

God of War – gameplay piękny, ale nie rewolucyjny

Platforma zawsze kojarzyła mi się z odkopywaniem starych gier. To dzięki GOGowi posiadam cyfrowe wersje Fallouta 1, 2 oraz – boleśnie niedocenionego – Fallout: Tactics. Nawet Age of Wonders udało mi się tam upolować. Ludzi pracujących przy GOGu cechuje wytrwałość w dążeniu do celu, w poszukiwaniu właścicieli licencji do starych gier. Niektóre trzeba także dostosować do działania na nowoczesnych komputerach, a to często jest prawdziwym wyzwaniem. Miałem kilka problemów z uruchomieniem produkcji zakupionej na GOGu, ale szybko i sprawie udzielono mi pomocy. Jeżeli chodzi o moje wrażenia, to z tej usługi jestem niezwykle zadowolony.

Cieszę się, że platforma cały czas się rozwija i powoli buduje swoją pozycję na rynku. Steam niewątpliwie jest monopolistą, pojawiają się głosy, że stał się zwykłym molochem, który pożera cyfrowe produkcje i nie daje nic w zamian. To idealna szansa dla GOGa. Mam nadzieje, że stanie się miejscem, w którym doskonale będą się czuli twórcy gier niezależnych i dzięki tej platformie będą mogli trafić do szerszego grona klientów.

Wieści z Rozładowani.pl