Już wkrótce na konsoli PS5 powinno się pojawić dużo więcej nowych gier. Wśród nich są m.in. „God of War Ragnarok”, „Wolverine” i „Spider-Man 2”. Co jeszcze przygotowuje dla nas Sony na konsole PlayStation? Sprawdźcie!

W czwartek wieczorem odbył się specjalny event PlayStation Showcase, podczas którego zaprezentowano nadchodzące gry na konsole Sony: PS4 i PS5. Wśród pokazanych tytułów były np. „God of War Ragnarok”, „Wolverine”, „Spider-Man 2”, „GTA V” i „Gran Turismo 7”. Oto, co najbardziej przykuło naszą uwagę podczas PlayStation Showcase.

Najlepsze nadchodzące gry na PS5

God of War Ragnarok

Zacznijmy od… końca. To właśnie na sam deser, jako wisienkę na torcie w czwartek pokazano „God of War Ragnarok”. I to pokazano nie byle jak, bo otrzymaliśmy nareszcie pełny gameplay z kontynuacji odświeżonego „God of War” z Kratosem i Atreusem w rolach głównych. Ojciec i syn o nadprzyrodzonych zdolnościach kontynuują swoją przygodę, a fabuła jeszcze bardziej zagłębi się w nordycką mitologię, z bogiem grzmotu Thorem na czele. Nie zabraknie też usprawnień i nowości w rozgrywce.

R E K L A M A

Kiedy premiera: 2022

Spider-Man 2

Niemałym zaskoczeniem było też zaprezentowanie przez Sony pierwszego trailera ze „Spider-Man 2”. Widać, że producent kuje żelazo póki gorące i po świetnie przyjętej pierwszej części oraz rozszerzeniu „Miles Morales”, wkrótce przyjdzie czas na pełnoprawny sequel. Na trailerze, co ciekawe, zobaczyliśmy bohaterów pierwszych dwóch epizodów na PS4 i PS5 oraz… Venoma! Wygląda na to, że będzie on głównym wrogiem Spider-Manów w drugiej części gry.

Kiedy premiera: 2023

Wolverine

Największym zaskoczeniem („Spider-Mana” i „God of War” można się było w sumie spodziewać) było jednak zaprezentowanie po raz pierwszy gry „Wolverine”. Do tej pory nie mieliśmy o niej żadnych informacji. Zajmuje się nią studio odpowiedzialne za „Spider-Mana”, czyli Insomniac. Trailer nie zdradza wiele, to zaledwie kilkadziesiąt sekund animacji CGI. Ale świetnie, że taki tytuł powstaje, bo, kto jak kto, ale „Wolverine” zdecydowanie zasługuje na kolejną grę.

Kiedy premiera: ?

Gran Turismo 7

Choć Sony zapowiedziało „Gran Turismo 7” już jakiś czas temu, to nadal nie wiedzieliśmy o nim zbyt wiele poza kilkoma pierwszymi ujęciami. Teraz jednak się to zmieniło. W czwartek pokazano pierwszy gameplay oraz dużo nowych materiałów. Gra prezentuje się świetnie i wygląda na to, że będzie doskonałym pokazem możliwości technicznych konsoli PS5.

Kiedy premiera: 4 marca 2022

Alan Wake Remastered

O tym, że Alan Wake powróci, i to po raz pierwszy na PS4 i PS5, wiemy już od kilku dni. Miło było jednak zobaczyć produkcję Remedy podczas eventu Sony. Na konsoli PS5 gra będzie działać w 4K i 60 klatkach na sekundę, z innymi licznymi usprawnieniami technicznymi. Wersja na PS5 i Xbox Series X będzie prawdopodobnie najlepszym sposobem, aby ponownie (lub po raz pierwszy!) zanurzyć się w genialną atmosferę miasteczka Bright Falls.

Kiedy premiera: 5 października 2021

Inne ciekawe nowości

Wśród innych zaprezentowanych gier warto także wymienić:

 • Knights of the Old Republic Remake
 • Project EVE
 • Tiny Tina’s Wonderlands
 • Forspoken
 • Rainbow Six Extraction
 • Grand Theft Auto 5 & GTA Online (wersja na PS5)
 • Ghostwire: Tokyo
 • Marvel’s Guardians of the Galaxy
 • Vampire: The Masquerade – Bloodhunt
 • Deathloop
 • Kid A Mnesia Exhibition
 • Tchia
 • Uncharted Legacy of Thieves (usprawnienia dla PS5 i edycja na PC!)