Gmail przechodzi modernizację, której celem ma być stworzenie obszaru roboczego połączonego z innymi usługami oferowanymi przez Google. Zmiany mają pojawić się jeszcze w tym roku dla wszystkich użytkowników G Suite. 

Zmiany w Gmailu

Interfejs Gmaila w wersji webowej oraz w aplikacji mobilnej będzie rozbudowany. Google kładzie nacisk na dostęp do funkcji wspomagających współpracę użytkowników. W pokojach rozmów pojawią się udostępnione pliki oraz zadania. Czat pozwoli na tworzenie pokoi, w których zgromadzone zostaną osoby spoza firmy. Same pokoje będą miały możliwość współpracy w czasie rzeczywistym. Dzięki temu wszyscy członkowie pokoju mogą w tym samym czasie pracować nad dokumentem. Wprowadzone zostanie także uproszczenie dostępu do aplikacji firm zewnętrznych, np. Salesforce lub Trello, co pozwoli na korzystanie z nich w ramach jednej zakładki w przeglądarce. Obszar roboczy umożliwi również przypinanie ważnych pokoi, łatwiejsze znalezienie czatów za pośrednictwem wyszukiwarki, ustawianie trybu “Nie przeszkadzać”, czy informowanie o statusie, np. “Poza biurem”. 

Mobilny Gmail też będzie zmodernizowany

Zmiany w zakresie wyglądu nie ominą aplikacji mobilnej. Pojawi się w niej szybki dostęp do podstawowej usługi Gmaila, czyli poczty, czatu, pokoi oraz Meet. Wszystkie te funkcje będą dostępne z dolnego menu aplikacji. Google zapowiada, że to nie koniec zmian. W przyszłości planowane jest wprowadzenie rozmów wideo obraz-w-obrazie, a także zintegrowanie Google Meet z Dokumentami, Arkuszami oraz Prezentacjami. 

Nowy obszar roboczy w Gmailu dostępny będzie dla wszystkich użytkowników G Suite w tym roku. Niestety nie wiadomo, czy takie zmiany zostaną wdrożone dla użytkowników prywatnych niekorzystających z G Suite. 

Źródło: Google


Posłuchaj nas!