Gmail na iOS otrzymał nowe funkcje, zastąpi Inboxa?

Gmail na iOS otrzymał nowe funkcje, zastąpi Inboxa?

Opublikowano 29.03.2019 11:38 -


Odkąd Inbox zaczął być wycofywany, Google stara się rozwijać Gmaila, aby zastąpił skutecznie uwielbianą aplikację. Właśnie dodano nowe funkcje, upodabniające Gmaila na iOS do wersji z Androida.

Głównie zmian doczekały się opcje przesuwania palcem. Dostępna do tej pory na Androidzie opcja, pozwala na więcej operacji podczas przesuwania wiadomości, pomaga to na lepszą organizację poczty.

Przed aktualizacją, na urządzeniach z systemem iOS, podczas przesuwania wiadomości, mogliśmy ją tylko usunąć. Teraz mamy możliwość wykonać więcej czynności:

  • Archiwizuj
  • Oznacz jako przeczytane/nieprzeczytane
  • Przypomnienie
  • Przenieś do innego folderu
  • Kosz

Oczywiście możemy skonfigurować ustawienia przesunięcia. Wystarczy przejść do Ustawienia>Przesuń palcem. Opcje te, to jednak nie są jedyne zmiany. Dodano także funkcje wykorzystujące 3D Touch. Przy dłuższym naciśnięciu, otrzymamy kilka opcji albo podejrzymy wiadomość, albo ustawimy przypomnienie.

Google wprowadza aktualizacje od czwartku, jednak zaznaczają, że wdrożenie może potrwać kilka tygodni. Nie tak dawno, bo kilka tygodni temu, firma odświeżyła wygląd aplikacji na Android i iOS. Interfejs stał się bardziej przejrzysty i dostosowany do innych usług Google.

Wieści z Rozładowani.pl