Google wprowadza zmiany w usłudze pocztowej Gmail. Możliwe będzie edytowanie załączonych do maili plików Office bezpośrednio z wiadomości. 

Gmail pozwoli na bezpośrednią edycję plików Office

Google podało, że Gmail zostanie wzbogacony o funkcję dotyczącą plików Office. Pewnie pamiętacie, że od pewnego czasu pliki stworzone w ramach pakietu Office (teraz Microsoft 365) można edytować w ramach Google Drive. Wcześniej możliwy był ich odczyt. Taka sama możliwość pojawi się w Gmailu dla użytkowników komercyjnych. Jeśli otrzymamy maila z załącznikiem w postaci pliku Word, Excel lub PowerPoint, to będziemy mogli go edytować bezpośrednio z Gmaila, bez konieczności eksportu na Dysk Google, czy też pobierania na dysk. Prawda, że wygodne? Co więcej, nadal to będzie plik z pakietu Office, a nie skonwertowany do innego formatu. Google podaje, że jeśli otworzymy taki plik, to też z jego poziomu będziemy mogli odpowiedzieć na maila, a także otworzyć pierwotną wiadomość. Nowe opcje będą dostępne dla komercyjnych użytkowników Google Workspace w wersjach Business Starter, Business Standard, Business Plus, Enterprise Standard i Enterprise Plus, a także dla korzystających z G Suite Basic, Business, Education, Enterprise for Education i Nonprofits. Funkcje mają zostać wdrożone w ciągu najbliższych 15 dni.

Google umożliwia korzystanie z Apple Music w swoich głośnikach

Jeśli w trakcie pracy chcecie sobie urozmaicić ten czas, a także posiadacie głośniki od Google, to możecie na nich odsłuchiwać muzykę w Apple Music.

Głośniki stworzone przez Google, a wyposażone w Asystenta, zyskują obsługę Apple Music. Platforma streamingowa producenta MacBooków to kolejna opcja odtwarzana muzyki na inteligentnych głośnikach. Od dłuższego czasu można korzystać np. z konkurencyjnego Spotify. Google podaje, że muzyki z Apple Music będą mogli posłuchać użytkownicy takich głośników, jak: Nest Audio, Nest Hub Max, czy też Nest Mini. Firma podaje, że to nie koniec listy, podkreślając, że to możliwość urządzeń z wbudowanym Asystentem Google.

Źródło: Google