13 Października będzie świętem wielbicieli urządzeń Apple. Wiadomo, że to właśnie wtedy zadebiutuje najnowsza generacja smartfonów z jabłuszkiem. Jest jednak sporo doniesień o innych urządzeniach, które są w drodze. To chociażby sprzęt audio, który również może zadebiutować podczas wtorkowej premiery.

Gdy ostanio Przemek wspominał o premierze iPhonów, pojawiały się plotki, że oprócz nich zobaczymy również inne urządzenia. Sądzono wtedy, że może to być nowy MacBook z autorskim procesorem Apple. Oprócz nowego MacBooka możemy zobaczyć również sporo sprzętu audio i kilka innych, drobnych akcesoriów.

Ładowarka i lokalizator

Mistyczna ładowarka Apple AirPower to temat, który przewija się przez portale technologiczne od dłuższego czasu. Wiemy, że Apple porzuciło pomysł produkcji jednej wielkiej tacki do ładowania wszystkiego. Ta okazała się zbyt problematyczna w produkcji. Wiele osób trochę to dziwi, przecież inni producenci oferują takie urządzenia. Od jakiegoś czasu, temat wraca jak bumerang — teraz mowa o prostej ładowarce bezprzewodowej dla jednego urządzenia.

R E K L A M A

Wreszcie! Konferencja Apple oficjalnie 13 października, zobaczymy iPhone 12 z 5G

Atmosferę oczekiwania na rynkowy debiut podgrzewają ostatnie plotki. Wiele osób w okręgach widocznych na zaproszeniu na wtorkową imprezę widzi ukryty przekaz. Ponoć najmniejszy z okręgów to właśnie wspomniana ładowarka. Sami to musicie osądzić, warto jednak pamiętać, że Apple robiło już takie żarty — jak wtedy gdy zdradzono na zaproszeniu nowy kolor iPhone Xs.

Apple ma w planach również produkcję AirTaga, czyli małego lokalizatora podobnego działaniem do Tile. To urządzenie nie jest zagadką, ruszyła już jego masowa produkcja. Czekamy na oficjalną zapowiedz, której spodziewamy się we wtorek.

Apple AirPods Studio, HomePod 2 i system multiroom?

To najciekawszy z tematów, który krąży wśród fanów sprzętu od Apple. Co więcej, również i te plotki są podsycone przez samo Apple. Nie wiem, czy słyszeliście, ale Apple usunęło ze swoich sklepów urządzenia firm Logitech, Bose i Sonos. Czy to może oznaczać nadchodzące urządzenia audio Apple? Prawdopodobnie tak.

Dużo spekuluje się na temat słuchawek nausznych Apple. Apple AirPods Studio mają już być ponoć gotowe. Jeden z leaksterów, Jon Prosser wieszczy ich nadejście już od ponad pół roku. Przy czym zaznacza ciągle, że są one naprawdę blisko. Nadchodząca premiera nowych iPhonów oraz wycofanie innych firm może wskazywać, że tym razem to już ta chwila.

W sieci panuje też przekonanie, że Apple pracuje nad własnym głośnikiem bezprzewodowym, który również zadebiutuje podczas premiery iPhone 12. Nie ma to być jednak następca Apple HomePod. Mają to być małe głośniki Bluetooth, które prawdopodobnie będzie można łączyć w system multiroom lub pary stereo.

Pod marką Beats, Apple refowało model Pill, który jeśli się nie mylę, doczekał się dwóch generacji. Od dawna produkt ten nie był odświeżany, a sporo brakowało mu już na starcie. Apple zachęcone sukcesem małych głośników Amazona i Google chce prawdopodobnie jeszcze raz spróbować swoich sił w tym segmencie rynku.

Oczywiście plotki o HomePod 2 dalej są aktualne. Nie spodziewamy się go jednak w najbliższym czasie. Osoby blisko Apple wskazują raczej na przełom pierwszego i drugiego kwartału przyszłego roku. Przy czym ma to być znacznie bardziej przemyślane urządzenie o mniejszych niż dotąd wymiarach i o niższej cenie. HomePod pierwszej generacji, mimo iż był dobrym sprzętem, nie odniósł spektakularnego sukcesu. Szacuje się, że sprzedał się w liczbie około 3 milionów egzemplarzy, co w przypadku sprzętu Apple nie jest imponującą ilością.

Wszystkiego dowiemy się już we wtorek. Oczywiście będziemy prowadzić relacje na żywo, dla osób które nie będą w stanie oglądać prezentacji Apple.

Źródło: PhoneArena.