Zaskakująca informacja o współpracy dwóch dużych brandów, IKEA i Sonos, wypłynęła już jakiś czas temu. Teraz pojawia się więcej konkretów, chociażby to, że owoc ich współpracy — głośnik Symfonisk — będzie dostępny już w sierpniu.

Pierwsze pytanie, które pojawiało się w mojej głowie, kiedy zobaczyłem oba brandy obok siebie: no pięknie, zamiast plastikowych głośników, zdobiących meblowe ekspozycje w salonach Ikea, pojawią się te prawdziwe, od Sonos. Zostawiając żarty z boku… wychodzi na to, że duet naprawdę wierzy w swój pomysł. Chociaż bowiem nie podaje żadnych konkretów, to ogólny zarys współpracy wydaje się naszkicowany z rozmysłem.

Niestety prócz terminu premiery głośnika, niewiele więcej wiadomo. Wyciągając i analizując niektóre wypowiedzi, wychodzi na to, że Ikea chce podejść do tematu bardzo serio. Jak podkreślone zostało w materiale, użytkownik ma skupić się nie na urządzeniu, a na dźwięku. To może oznaczać tyle, że głośnik będzie stanowił integralną część mebla, a być może obsługiwany będzie przez Alexę, która nie tak dawno pojawiła się w głośnikach Marki Sonos.

R E K L A M A

[VIDEO] Recenzja Sonos Beam – czy warto wydać majątek na tego soundbara?

Sonos z kolei zapewnia, że Symfonisk będzie produktem, który nie będzie odstawał filozofii, jak i jakości ich produktów. Jeśli połączymy obie te informacje, może się okazać, że dostaniemy naprawdę ciekawy produkt, który jednak na pewno nie będzie tani (jak i wszystkie produkty od Sonos). To może się kłócić z myślą przyświecającą firmie Ikea, dotyczącą tanich oraz dostępnych mebli, aczkolwiek i oni mają przecież linie produktów lepszej jakości. Być może głośnik od Sonos będzie stanowił uzupełnienie oferty produktowej właśnie z tej linii?

Wpadłem w pułapkę głośników Sonos – ku przestrodze

Na razie mamy więcej pytań niż odpowiedzi, ale wydaje mi się, że z tej współpracy nie może powstać marny produkt. Pozostaje nam czekać do sierpnia. Jeśli jednak plotki o Alexie się potwierdzą, nie liczyłbym, że Symfonisk będzie dostępny w naszym kraju. Chyba że Amazon zaprezentuje do tego czasu swojego asystenta głosowego także w Polsce.