Globalna Awaria iCloud

Globalna Awaria iCloud

Opublikowano 4.07.2019 21:18 -


Wygląda na to, że Apple ma poważne problem z usługą iCloud. Większość usług przestała działać, i mimo że z wygląda na to, że z częścią problemów Apple się uporało, to wciąż kilka z nich jest dalej nieaktywnych.

Z wielkim zaskoczeniem ujrzałem komunikat, że moje hasło do iCloud jest niewłaściwe. Informacja pojawiła się na iMacu. Z wielkim zaskoczeniem wpisałem ponownie hasło, a w zamian otrzymałem komunikat, że wystąpił błąd. W zasadzie zignorowałem temat. Dopiero kiedy to samo pojawiło się na drugim komputerze, nabrałem podejrzeń.

Sytuacja po zauważeniu awarii

Awaria iCloud

Okazuje się, że takie usługi iCloud jak kalendarz, kontakty, poczta, zdjęcia czy backup przestały działać. Póki co brakuje informacje dotyczących przyczyn awarii, ale wygląda na to, że z większością z nich Apple się uporało. Niestety w dalszym ciągu nie działa kalendarz, kontakty i przypomnienia, co potwierdza usługa sprawdzająca aktualny stan dostępności usług Apple.

Status z godziny 21:20

Mam nadzieję, że nie doszło do żadnych włamań ani wycieków, ale sytuacja wyglądała poważnie. Czekamy na wyjaśnienia ze strony Apple.

Wieści z Rozładowani.pl