Google Glass Enterprise Edition 2 już w sprzedaży na otwartym rynku

Google Glass Enterprise Edition 2 już w sprzedaży na otwartym rynku

Opublikowano 6.02.2020 11:14 -


Po niespełna roku od wypuszczenia Google Glass Enterprise Edition 2, producent zdecydował się udostępnić je do bezpośredniego zakupu. Zestaw słuchawkowy do rozszerzonej rzeczywistości początkowo był skierowany wyłącznie do wybranych partnerów. Sprzęt musi być więc na tyle dobry, że Google postanowiło udostępnić go również do bezpośredniego zakupu.

Do tej pory zestaw AR można było kupić jedynie w wybranych miejscach. Jego cena wynosiła niespełna $1000 za sztukę, co akurat w sprzedaży otwartej również ma pozostać bez zmian. Niech Was nie zmyli nazwa, produkt nadal jest dostępny wyłącznie dla przedsiębiorstw, jednak znacznie łatwiej dostępny niż dotychczas. Google bowiem zakłada, że Glass Enterprise okażą się przydatne nie tylko dla programistów, ale również osób zajmujących się budownictwem czy medycyną.

glass enterprise
Podstawowa część okularów AR od Google

wzrost zainteresowania zestawem ar zmienił warunki sprzedaży

Od maja zeszłego roku Google dostrzegło duże zainteresowanie produktem, zwłaszcza ze strony programistów i firm budowlanych, wykorzystujących innowacyjne rozwiązania. Aby ułatwić im rozpoczęcie pracy z wirtualną rzeczywistością, Glass Enterprise będą dostępne w sprzedaży u popularnych dostawców tego typu sprzętu. Ma to na celu jeszcze większe rozpowszechnienie sprzętu i zastosowanie go w wielu nowych dziedzinach.

czym wyróżniają się glass enterprise edition 2?

Oryginał trafił do sprzedaży ponad sześć lat temu i kosztował około $1500. Mimo poważnych zamiarów względem produktu okazał się on niechciany przez rynek. Wszystko ze względu na obawy przed jego żywotnością oraz krytykę możliwości publicznego nagrywania. Model drugiej generacji ukazał się natomiast w maju 2019 roku. Otrzymał on udoskonalony aparat, procesor, a także port USB-C i wiele mniejszych aktualizacji konstrukcji. Nadal posiada półprzezroczysty pryzmat, przez który użytkownik spogląda na wyświetlacz heads-up, i jest przeznaczony do przymocowania pary szkiełek.

glass enterprise
Zupełnie nowa odsłona Google Glass Enterprise Edition 2

Glass Enterprise 2 oparty jest na systemie Android, więc programiści mogą łatwo z nim pracować. Nie będą mieli większego problemu z integracją usług oraz interfejsu API, z których do tej pory korzystali. Udostępnione zostały również próbki kodu oraz aplikacje open source, w tym przykładowe układy i komponenty interfejsu użytkownika, które mogą stanowić pomoc dla osób rozpoczynających swoją przygodę z programowaniem przy pomocy AR.

Źródło: The Verge

Wieści z Rozładowani.pl