Github w walce z rasizmem: zabierze "master" i zastąpi go innymi "łagodnymi" terminami

Opublikowano 16.06.2020 15:53 -


Coś, co wydawałoby się będzie istniało dłużej niż sam Github okazuje się, że może niebawem zniknąć. Wszystko jest pokłosiem zamieszek i śmierci Georga Floyda, który został zamordowany przez policjanta. Po tym wybuchły zamieszki w USA na tle rasowym.

Teraz szef Githuba, czyli Nat Friedman zapowiada, że jego zespół pracuje nad nowymi rozwiązaniami. Przeglądane są hasła w usłudze pod kątem możliwości naruszania szacunku do osób ciemnoskórych. Takim hasłem jest m.in. "master" i "whitelist".

Github już bez Mastera

"Master" w Githubie oznacza jedno - główne repozytorium. Teraz ma być ono zastąpione słowem "main". Github nie będzie pierwszy - wiele firm już zmieniło w swoich słownikach głównie zwroty "biała i czarna lista" zastępując je najczęściej "listą dozwolonych i zablokowanych". Słowo "master" może odnosić się do niewolnictwa, stąd taka, a nie inna decyzja szefa Githuba.

Jak widzimy nawet inżynierowie (John Wilander to pracownik Apple) informują już o zmianach i chęci poparcia takiego nazewnictwa. Zdecydowanie popieram tego typu posunięcia, mam też nadzieję, że inne firmy pójdą w ślad za nimi. Przyzwyczajenia da się zmienić, a z rasizmem trzeba walczyć.

ZAMIESZKI W USA Z POWODU ZABÓJSTWA GEORGE’A FLOYDA

W Stanach Zjednoczonych w ostatnich dniach dochodzi do zamieszek i wielu demonstracji. Wszystko wywołane po zabójstwie George’a Floyda przez policjanta podczas jednej z manifestacji. Wywołało to ogromne poruszenie, bo policjantowi zarzuca się zabójstwo na tle rasowym.

Wiele wydarzeń związanych z szeroko pojętą rozrywką jest odwoływanych. Sony wstrzymało prezentację gier na PS5, a CD Projekt przesunął prezentację Cyberpunka 2077.

źródło: TheNextWeb

Wieści z Rozładowani.pl