Gillian Anderson w Sex Education od Netflixa - zobacz zwiastun i plakat
Gillian Anderson w Sex Education od Netflixa - zobacz zwiastun i plakat

Opublikowano 3 miesiące temu -


Netflix właśnie opublikował oficjalny zwiastun do nowego serialu „Sex Education”. Byłbym obłudnikiem, gdybym zaprzeczył, iż tytuł mnie zaintrygował, ale tytuł w połączeniu z nazwiskiem odtwórczyni głównej roli spowodował, że już dawno przed premierą wiedziałem, że ten serial muszę po prostu obejrzeć. Nie jest istotne, jaką jakość będzie on prezentował. Nazwisko to, to Anderson, a imię Gillian.

Znana głównie z kultowej już produkcji lat 90. (i późniejszych wznowień z ostatnich lat) „Z archiwum X”, gdzie u boku Davida Duchovnego mieszała w głowach męskiej części fanów na całym świecie, Gillian Anderson wraca na mały ekran. Nie jest to oczywiście pierwszy powrót, bo w ostatnich latach, aktorka próbowała swoich sił (z sukcesem!) w innych serialach („Hannibal”, „Upadek”, czy ostatnio „Amerykańscy Bogowie”). Niemniej jednak w takiej roli, Gillian Anderson, przynajmniej ja – sobie nie przypominam.

Sex Education, czyli serial na luzie

Serial opowiada o licealiście, nierozdziewiczonym Otisie Milburnie (Asa Butterfield). Mieszka on ze swoją matką Jean (w tej roli wspomniana Anderson), która z zawodu jest seksuolożką. Z racji zawodu matki, Otis, mając dookoła książki przeznaczone dla osób dorosłych, wszelkiego rodzaju poradniki seksualne, a także otwartość rodzicielki, ma coraz większą wiedzę teoretyczną na temat seksu. Wszystko się zmienia, kiedy profesja jego mamy wychodzi na światło dzienne wśród rówieśników. Do tej pory będący aspołecznym odludkiem chłopak, postanawia wykorzystać sytuację i podejmuje próbę poprawienia swojej szkolnej reputacji. Wraz z koleżanką Maeve (Emma Mackey), a także przyjacielem Ericem (Ncuti Gatwa) otwierają w konspiracji klinikę seksterapii. Ma ona pomóc ich kolegom w problemach, z jakimi ci się borykają. Pomagając innym, Otis dochodzi do wniosku, że również on sam potrzebuje pomocy w tej dziedzinie.

Sex Education plakat

Pomysłodawcą serialu, a także jego scenarzystką jest Laurie Nunn. Za reżyserię odpowiadają natomiast Ben Taylor i Kate Herron. Serial swoją premierę będzie miał zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami, 11 stycznia. Wtedy to wyląduje na platformie Netflix pod tym linkiem. Jeśli o mnie chodzi to moje must see na styczeń.