WOW, WOW i jeszcze raz WOW. Tempo w jakim Instagram rozwija swój potencjał w ostatnim czasie jest zatrważające! Kiedy już myślę, że weszło tyle nowości, że teraz czas na chwilę wytchnienia; po włączeniu Instagrama zaskakuje mnie ilość, ale i jakość zmian w tym medium. Co nowego?

Jedno słowo: GIF

Po wejściu na swój profil na Instagramie -> Instagram Stories można już teraz zaobserwować możliwość urozmaicenia swojej relacji poprzez  dodanie GIFa:

Zrzut ekranu 2018 01 27 o 19.23.08

Co więcej: funkcja jest równie rozbudowana, co ta w istniejąca
w ramach Messengera. Można bez problemu, po frazach (brak możliwości wyszukiwania fraz polskich) znaleźć praktycznie dowolny, ruchomy obrazek idealnie oddający stan, w którym się obecnie znajdujemy lub taki, będący najbardziej trafnym komentarzem do tego, co udało nam się w ramach Instagram Stories nagrać. Do tej pory była jedynie możliwość komentarza w formie pisemnej.

R E K L A M A

Dowolne formaty w ramach Instagrama

Ta funkcja obecnie nie jest jeszcze dostępna, ale Instagram deklaruje, że już wkrótce, w ramach Instagram Stories będzie możliwość dodawania dowolnych formatów zdjęć. Jest to ogromny ukłon w stronę użytkowników, którzy będą mogli rozwijać swoje kanały w zupełnie inny sposób niż dotychczas – bawiąc się formatem.

Zrzut ekranu 2018 01 27 o 19.49.55

Do tej pory była jedynie możliwość dodawania zdjęć, które były automatycznie kadrowane do formatu pionowego. Zostaną one domyślnie dopełnione tłem z gradientem adekwatnym do kolorystyki zdjęcia.

Informacja o zrobieniu screenshota

To zdaje się nieco niepokojące, ale… Instagram wprowadza notyfikację o wykonaniu screenshota Instagram Stories dowolnej osoby.

Zrzut ekranu 2018 01 27 o 20.40.38

Jednak spokojnie, taka informacja będzie do nas wysyłana za pierwszym razem, jednak za drugim to osoba, której relacji screena robimy otrzyma informację o tym, że taki screen został przez nas zrobiony.

To tylko kilka nowości. Jestem absolutnie przekonana, że na kolejne nie będziemy musieli długo czekać :)