Informacja ta jest już oficjalna, bo pojawiła się na blogu PlayStation, w zaktualizowanym dziale FAQ. Jest tam kilka pytań odnośnie pamięci masowej, a jedno z nich dotyczy właśnie pobierania i instalacji gier.

„Nie, gracze nie mogą przenosić gier PS5 na dysk USB. Gry na PS5 muszą być przechowywane na wewnętrznym, ultraszybkim dysku SSD konsoli, aby umożliwić rozgrywkę. Trwają prace nad umożliwieniem graczom przechowywania (ale nie grania) gier PS5 na dysku USB w przyszłej aktualizacji”.

Zobacz także: Gry MMO – w co zagrać? Lista darmowych i płatnych gier

Jak widać Sony zaznacza, że taka opcja jest w planach, jednak nie wiadomo czemu ona nie jest dostępna od razu. Szczególnie, że w poprzednich generacjach funkcja ta była dość często używana.

Premiera PS5. Chcesz kupić konsolę w sklepie? Możesz o tym zapomnieć. Pre-ordery też zagrożone

KONSOLA PS5 – ZABRAKNIE SZTUK W DNIU PREMIERY?

Głos w tej sprawie zabrał dyrektor generalny Sony, który odpowiada za rozrywkę (Interactive Entertainment). W wypowiedzi dla Reutersa przyznał, że przez pierwsze 12 godzin zamówień konsoli PS5 było tyle, co PS4 w ciągu… pierwszych 12 tygodni. Liczby te robią wrażenie.

Zobacz także: Gry na 2 osoby – w co zagrać razem?

Ryan jednak idzie dalej, a informacje te mogą niepokoić wszystkich, którzy nie zdążyli z zamówieniami przedpremierowymi:

„Może się zdarzyć, że nie każdy, kto chce kupić PS5 w dniu premiery, będzie w stanie go znaleźć (…) Firma pracuje tak ciężko, jak to możliwe, aby zapewnić dostawy na koniec roku”.

Sony jednak stara się prowadzić kampanie promocyjne nie patrząc na ewentualne problemy z dostawami. Wypuszczono właśnie nową reklamę, która zachęca klientów do kupna konsoli, sugerując, że jest to sprzęt „dla odkrywców”.

NOWA APLIKACJA PLAYSTATION

Jednocześnie opublikowano najnowszą łatkę aktualizacyjną dla apek PlayStation na iOS i na Androida. Mimo, że do premiery jeszcze trochę czasu, to apka już jest przystosowana do nowej konsoli PS5. Daje ona możliwość zdalnej gry na smartfonach.

KONSOLA PS5 – GDZIE KUPIĆ?

Aktualnie nie ma możliwości zamawiania przedpremierowego konsoli PS5. Wszystkie sztuki rozeszły się w pierwszych dniach zamówień. Na serwisach społecznościowych i portalach sprzedażowych pojawiają się oferty „odsprzedaży” praw do preordera, ale radziłbym na nie uważać. Okazją do zakupu będzie dzień premiery, 19 listopada. Jak się postaramy, to na pewno uda się dorwać swoją sztukę.

źródło: playstation.com


Posłuchaj nas!