Sam z WordPressa korzystam i bardzo sobie cenie komfort, potencjał tego narzędzia a także tak przyziemną rzecz jak dokumentacje, która jest nieoceniona. Niemniej odkąd zacząłem korzystać z WordPressa, to przeobraził się dość mocno. Kiedyś platforma blogowa, teraz zdecydowanie można mówić o nim jako CMSie, na podstawie którego można budować złożone strony internetowe. Czy jednak jest to dalej proste narzędzie do blogowania? Chyba już nie do końca.

Takie właśnie wnioski musieli wyciągnąć twórcy platformy Ghost, czyli minimalistycznego narzędzia, które ma posłużyć tylko i wyłącznie do blogowania. Prostota i minimalizm, zapowiada się ciekawie. Patrząc na ilość niezbędnych funduszy zebranych na Kickstarterze, wszystko jest na dobrej drodze, by projekt wystartował.

Jakie są cechy charakterystyczne Ghosta (zobaczcie promo)? Prostota i minimalizm. Edycja treści jest bardzo przejrzysta i oczywista. Interfejs jest czytelny i zrozumiały, także nawet laik sobie poradzi. Licencja Open Source, to także ogromna zaleta. Obawiam się jednak, że to tyle z zalet, za które docenią Ghosta potencjalni użytkownicy. Trzymam jednak kciuki za powodzenia tego przedsięwzięcia, Ghost może się okazać ciekawą alternatywą dla rynkowych graczy. Nie będzie miał jednak lekko, a rewolucyjne dodatki z pewnością by bardzo pomogły, niestety minimalizm to może być za mało.