Niespecjalnie należę do gamerów, dlatego też niespecjalnie sonduję rynek gier. Zdarza się jednak, że czasem znajdę informację, zupełnie nie szukając, o nowej produkcji, która wciągnie mnie kompletnie. Właśnie tak zaczęła się moja historia z Genshin Impact.

Genshin Impact

Genshin Impact to przedstawiciel gier akcji ulokowany w świecie fantasy. Oferuje otwarty świat, ciekawą i różnorodną historię pełną magii, smoków i rycerzy. Mowa o grze, która pojawiła się 28 września na PS4, iOS, Android oraz Windows i umożliwia grę multiplatformową. W przyszłości będzie też wersja na Nintendo Switch.

IMG 1377

Swoją drogą, działa to genialnie o ile zdecydujemy się założyć konto u producenta, a nie poprzez Google, czy FB. Co więcej, jest ona kompletnie za darmo, a jedyne, za co możemy płacić to lepsza broń czy postać, które nie są specjalnie OP.

IMG 1375

Jakość na 6

Fakt, Genshin Impact zżyna trochę z innych tytułów, a przede wszystkim z Zeldy. Dla nas jednak to przecież nie wada, a zaleta. Ciekawa i dynamiczna rozgrywka łącząca ciachanie stworów i wykonywanie spójnych misji z głównego wątku to to, czego szukamy na urządzenia mobilne. Całość wykonana jest naprawdę ładnie i z dbałością o szczegóły, które w zupełności nie wskazują, że jest to chińska (czasem rozumiana jako gorsza) produkcja.

IMG 1376

Gra, choć wymagająca dla urządzeń, na których je uruchamiamy, jest dobrze zoptymalizowana. Zakres ustawień grafiki pozwolił mi na skakanie w rozgrywce pomiędzy testowymi Oppo Reno 4 Pro i Realme 7, a iPadem Pro i PC. Oczywiście, dla każdego z urządzeń ustawienia były inne.

IMG 1378

Zatem, jeżeli macie trochę czasu i ochotę wciągnąć się w zaczarowany świat magii i potworów, ściągnijcie ten tytuł. Nic nie kosztuje, a może zagwarantować trochę dobrej rozgrywki.