Radość Twoja lub osób postronnych z celu ataku nie jest złą konsekwencją, półgodzinne sprzątanie po żarciku już tak ;)

Mamy w biurze drukarkę etykiet – takie coś:

rotulador_eletrnico_pt_e300_brother1_2830_2_20140724173802

Na ekranie po włączeniu zawsze pokazuje się tekst, który został wpisany jako ostatni. Korzystając z tej opcji wpisałem „EROOR, REBOOT”. Ubaw podczas obserwowania jak kolega z biura cały czas ją restartuje bezcenny. Taki ze mnie śmieszek..

Jednak nie każdy taką drukarkę posiada/używa. Dobry żarcik powinien być uniwersalny więc Panie i Panowie, przedstawiam przyszłą zmorę komputerów waszych znajomych:

fakeupdate

Ktoś wstaje od komputera, nie zablokował go, a jest to niezbędny nawyk jeśli mamy współpracowników. Szybko otwieramy nową zakładkę, w adres wklepujemy https://fakeupdate.net/ , następnie wybieramy system operacyjny naszej ofiary i wciskamy f11 (fullscreen). Przed naszymi oczami pokazuje się piękny ekran znienawidzony przez wszystkich pracowników: Aktualizacje!

cover2

Geniusz zła, który tą stronę stworzył pomyślał chyba o wszystkich szczegółach, nawet o ukryciu kursora.

Jeśli już nasza ofiara będzie traciła cierpliwość podczas czekania na zakończenie aktualizacji bardzo prawdopodobnym jest, że będzie ruszać myszką, to nic nie da. Natomiast jeśli wciśnie enter ukaże się ekran już o wiele mniej przyjemniejszy – BSOD

1 2 3

W tym momencie pewnie nastąpi ciąg kilku niecenzuralnych słów, a my powinniśmy (no chyba że nie mamy sumienia ;> ) wkroczyć do akcji z hasłem IT’S A PRANK BRO!

Miłego poniedziałku.