Genialna aplikacja! Skutecznie usunie osoby z Twoich zdjęć

Genialna aplikacja! Skutecznie usunie osoby z Twoich zdjęć

Opublikowano 25.06.2019 11:03 -


Pamiętam, że jak tylko przesiadłem się na iOS, to od razu zacząłem szukać aplikacji, która będzie „czyściła” moje zdjęcia ze zbędnych osób. Efektem takiego szukania były apki nieprecyzyjne, robiące więcej bałaganu niżeli pożytku na takiej fotografii. Pogodziłem się z faktem, że idealne narzędzie nie istnieje. Myliłem się.

Nieważne czy potrzebujemy ze zdjęcia usunąć ex dziewczynę/chłopaka, czy boimy się RODO i chcemy pozbyć się obcych osób z wakacyjnych fotografii. Ważne, że ta aplikacja działa i to bardzo dobrze. Robiąc zdjęcia w większych miastach ciężko niekiedy zrobić ujęcie, na którym nie będzie duszy, dlatego na ratunek przychodzi Bye Bye Camera.

Aplikacja jest na tyle inteligentna, że nie usuwa wszystkiego, co się rusza ze zdjęcia. Znikają tylko ludzie, a zwierzęta pozostaną nietknięte – i całe szczęście! Twórcy aplikacji zapewniają, że narzędzie jest artystyczne, ma pokazać świat bez ludzi, zadać pytanie, czy nasz gatunek jest niezbędny. To tak z przymrużeniem oka, a w praktyce rzecz genialna. Idea ideą, na szczęście aplikacja nie narzuca nam okoliczności, w jakich możemy jej używać.

Od strony technicznej, Bye Bye Camera używa szerokiej gamy rozwiązań, m.in. YOLO (You Only Look Once), który jest wydajnym klasyfikatorem obiektów. Może szybko oznaczać zarys osób, w połączeniu z innym narzędziem, które w Photoshopie nazywa się „Content aware”, czyści nasze zdjęcia. Tło pozostaje wiarygodnie wypełnione, dzięki czemu ciężko dopatrzyć się ingerencji w obraz.

Aplikacja dostępna jest na urządzenia z systemem iOS. Kosztuje 13,99 zł i można ją pobrać pod tym linkiem. Myślę, że takie narzędzie jest warte wydania tej niezbyt dużej kwoty, szczególnie jeśli wcześniej szukaliśmy podobnych rozwiązań bezskutecznie.

Wieści z Rozładowani.pl