Firma Genesis powinna być wam już dobrze znana, kilka razy gościła już na łamach naszego serwisu. Mimo to przypomnę, że firma ma kilkunastoletnie doświadczenie w produkcji akcesoriów komputerowych. W tym roku mija też 10 lat od kiedy firma określiła drogę, w którą chce zmierzać. Genesis od tamtego czasu produkuje sprzęt głównie dla graczy. Aspiracje firmy szybko rosną. Kilka lat temu Genesis był rozpoznany głównie jako producent o świetnym współczynniku cena-jakość. Teraz coraz częściej firma rzuca się na półkę ze znacznie bardziej zaawansowanym sprzętem. Potwierdzeniem może być tu właśnie recenzowany Genesis Thor 420 RGB.

Genesis Thor 420 RGB utalentowany i skromny mechanik

Można wziąć do ręki obojętnie jakie urządzenie z kategorii tych dla graczy, a naszym oczom jawić się będą pstrokate kolory oraz fantazyjne kształty. Genesis skromnie pakuje swoje produkty, które nie zdradzają zbytnio potencjału urządzenia. Ot – zwykły kolorowy karton, który opisuje kilka kluczowych cech. Podobnie jest ze sprzętem, który znalazłem w jego środku.

Genesis Thor 420 RGB

Tym razem jest to klawiatura dla graczy, która reprezentuje serię Thor i nosi oznaczenie 420. Klawiatura Thor 420 RGB zadebiutowała już przeszło rok temu, od tamtego czasu sprzęt się nie postarzał, za to jego cena delikatnie spadła.

Genesis Thor 420 RGB

Thor to osobna obok RX, Lith i Rhod, seria urządzeń. Charakteryzuje się głównie minimalistycznym wzornictwem, które w sumie potrafi zakamuflować prawdziwe zapędy sprzętu. Dzięki temu sprawdzi się równie dobrze podczas prac biurowych, co w trakcie dynamicznej rozgrywki. Oczywiście jeśli, zapomnimy o tym, że mechaniczne klawiatury są dość głośne ;).

Cena urządzenia to obecnie 329 zł.

Genesis Thor 420 RGB oferuje całkiem sporo

Zacznijmy od tego, że mimo iż na rynku Thor 420 RGB ma sporo konkurentów, nie każdy z nich potrafi zaoferować tyle, co testowany model. Gdy weźmiemy pod uwagę cenę urządzenia, okazuje się, że porównanie takie wychodzą przeważnie na korzyść Genesis.

Genesis Thor 420 RGB

Genesis Thor 420 to mechaniczna klawiatura niskoprofilowa o standardowym układzie z 104 klawiszami. Thor 420 jest podświetlany diodami RGB, każdy klawisz dysponuje osobnym emiterem. Przełączniki zastosowane w klawiaturze to niskoprofilowe odpowiedniki Cherry MX Blue. Niestety producent nie zdradza dokładnie jakiej firmy. Cechują się one szybkością reakcji na poziomie 8 ms, skokiem 1,2-2,5 mm, wymagają jedynie 45 g siły nacisku oraz wytrzymują 50 milionów kliknięć.

Genesis Thor 420 RGB

Klawiatura jest przewodowa. Z ważnych rzeczy należy wspomnieć o dodatkowym oprogramowaniu, które pozwala obsługiwać makra. Podświetlanie klawiatury pozwala na wybranie jednego z 24 efektów. Pierwsze 5 z nich to specjalny tryb dla gracza, który podświetla klawisze na kolor czerwony, dedykowany dla gier FPS, CF, COD, LOL oraz wyścigowych. Kolejne 19 trybów to różne efekty świetlne. Nie zabrakło też możliwości blokowania klawisza Windows, zamiany WSAD ze strzałkami oraz systemu anty-ghosting.

Genesis Thor 420 RGB

Klawiatura stworzona została do współpracy z systemem Windows. Nie miałem jednak problemów z podstawową edycją tekstów, gdy Thor 420 podłączony był do Macbooka.

Pierwsze wrażenia

Kilku naszych redakcyjnych kolegów nie przepada za wyglądem urządzeń dla graczy. Firma Genesis wydaje się, że z myślą o właśnie takich osobach przygotowała model Thor 420 RGB. Klawiatura wykonana jest ze szczotkowanego aluminium w antracytowym odcieniu. Klawisze są czarne, wąsko wyłożone względem siebie a użyty na nich font jest czytelny, chociaż dosyć gruby. Gdy klawiatura nie jest podświetlona, naprawdę nic nie wskazuje, że mamy do czynienia ze sprzętem dla graczy. To spory plus – dzięki temu używać mogą jej wszyscy i wszędzie. No może poza biurami, gdzie jej głośna praca może nie być mile widziana.

Genesis Thor 420 RGB

Zastosowane materiały wydają się być całkiem porządne. Klawiatura nie zgina się, nie trzeszczy i nie wydaje dziwnych dźwięków. Większe, czy też dłuższe klawisze są dodatkowo stabilizowane. Od spodu klawiatura posiada 6 gumek, które wyhamują najbardziej porywacze zapędy graczy. Są też stopki, które zmienią kąt ustawienia klawiatury. Niestety mają one tylko jedną pozycję.

Genesis Thor 420 RGB

Gdy weźmie się pod uwagę to, co napisałem, to wychodzi na to, że Genesis Thor 420 RGB to całkiem niezła klawiatura. Cena urządzenia (329 zł), która jest więcej niż konkurencyjna, jeszcze bardziej w tym upewnia. Nawet najlepsze pozytywne wrażenie da się jednak popsuć, na pełny werdykt musicie więc jednak poczekać do momentu gdy przyglądnę się sprzętowi bliżej.

Genesis Thor 420 RGB

Strona internetowa producenta.