Generator niestandardowego kodu dla WordPress

Generator niestandardowego kodu dla WordPress

Opublikowano 12.05.2017 11:29 - 4


Tworzenie lub modyfikacja motywów jest na ogół bardzo ciekawym zajęciem, ale niektóre etapy pisania kodu robią się bardzo rutynowe m.in: tworzenie menu czy kolejnego shortcode. Oczywiście wszystko możemy po prostu skopiować z innego projektu i odpowiednio zmodyfikować, ale jest o wiele lepsze rozwiązanie.

Mianowicie, chodzi o Hasty. Strona – generator autorstwa Benjamina Koehlera. Twórca serwisu umożliwił użytkownikom utworzenie m.in: kodu dla menu, shortcode oraz elementów Visual Composera. Po wejściu w konkretny element mamy do dyspozycji zaawansowane pola edycji i przełączników, które w klarowny sposób opisują odpowiadające im funkcjonalności. W razie większych problemów autor dołączył do pól bardzo pomocne snippety informujące o działaniu danego pola w kodzie. Wygenerowany kod możemy oczywiście skopiować za pomocą jednego kliknięcia i wkleić do projektu.

Hasty jest w fazie rozwoju, ale już teraz wygląda to bardzo interesująco i co najlepsze, wszystko jest za darmo. Dla początkujących developerów może to być bardzo duża pomoc, w zrozumienie kodu i jego odpowiedniej struktury. Nic, tylko korzystać.

Podsumowując, z pewnością wykorzystam tą bardzo pomocną stronę w swoich przyszłych projektach, trzymam mocno kciuki za jej rozwój, bo pomysł jest naprawdę interesujący.

Hasty

Wieści z Rozładowani.pl

DailyWeb poleca Kurs Wordpress dla początkujących

Zobacz