Generacja Y, to urodzeni ludzie sukcesu

Generacja Y, to urodzeni ludzie sukcesu

Opublikowano 22.01.2016 13:19 -


Przypadkiem natknęłam się na wpis Illai’a J. Gescheit, mówiący o tym, dlaczego generacja młodych ludzi jest w stanie zakładać fantastyczne startupy.

Illai pisze w oparciu o własne doświadczenie – miał okazję uczestniczyć na jednym z popularnych hackatonów – w tym wypadku Hackaton Generation Y – jako nauczyciel i mentor. Event przeznaczony jest dla młodych twórców w Dolinie Krzemowej (a jakże), Izraelu, Jamaice, Hawajach, Indiach, a ostatnio również i w Londynie.

Dlaczego zatem, wg. Illai’ego, młodzi ludzie mają większe predyspozycje do rozpoczynania świetlanej kariery?

Lubią pracę w grupie

Rozmawiają, konsultują się, wspólpracują, wymieniają się wiedzą. Nie koncentrują się na tym, kto zrobił więcej, i czego – mają wspólny cel i starają się go osiągnąć.

Błyskawicznie uczą się nowych rzeczy

Młodzi chłoną wiedzę jak gąbka i jest dla nich oczywistym fakt, że spotykają się na Hackatonie nie po to, by wygrać (co oczywiście, byłoby również przyjemne…) ale po to by dzielić się wiedzą i wynieść pod tym względem ze spotkania jak najwięcej.

Mają o wiele lepsze warunki do działania, niż mieliśmy my

Oczywiście, w ich wieku… Mowa tu o organizacji tego typu eventów – patronat największych firm, takich jak Google, Foursquare, Pebble, Uber, WeWork i wiele innych, obecność kluczowych programistów i liczących się w świecie osób. Organizacja wszystkiego, łącznie z koszulkami, smyczami, kubkami i innmi gadżetami. Git majonez. Mogliśmy pomarzyć ;)

Pomagają sobie nawzajem

Chęć nauczenia się, a nie wygrywania pozwala na swobodne dzielenie się wiedzą. I czerpanie z tego radości.

Nie są tam dla zysku

Podobno nie uslyszymy od nikogo na tej imprezie ” robię to, bo w przyszłości chcę zostać milionerem – mieć swoją konkurencję dla FB”. Skupianie sie na problemach i na próbie ich rozwiązywania jest o wiele istotniejsze.

Młodzi nie śpią!!

Moja Rodzicielka zwykła mawiać, że “młody to sie na kamieniu wyśpi”. Coś w tym jest, bo hackatony zwykle trwają i dniem i nocą, siedzi się dopóki funkcjonalność nie powstanie, dopóki bug nie zostanie naprawiony, dopóki.. a w zasadzie po co komu sen? Przypomnisz sobie siebie, z czasów szkoły średniej czy studiów, można było kuć nocami, ranem iśc na 4 egzaminy, a wieczorem tanczyć. Dziś śpisz 8h i narzekasz, żeś niewyspany. Latka lecą.

Narzędzia online do nauki

Większość z Was (ja już należę niecodo generacji Y :) ) napewno potwierdzi, “za waszych czasów” to były tylko książki i wiedzę czerpało się na Uniwerystecie, w bibliotekach. Dziś darmowe kursy online wylewają się nam z każdej storny Internetu – i jest to wpasniałe, bo od najmłodszych lat Internet dobrze wykorzystany jest POTĘŻNYM narzędziem do nauki.

Młodzi słuchają. Bo wiedzą, że nie wszystko…wiedzą

Wbrew popularnej opinii, młody człowiek zdaje sobie sprawe ze swojej niewiedzy i słucha. zwłaszcza krytyki.

Młodzi urodzili sie z telefonem w ręce

Kojarzycie ten filmik, gdzie dziewczynka paroletnia nie potrafi zakończyć rozmowy telefonem stancjonarnym w hotelu? (patrz tu). To jest niedobitek starej technologii naszych rodziców. Młodzi natomiast mają opanowany sprzęt elektorniczny od podszewki. Gdy tylko takowy trafia w ich ręce, automatycznie wiedzą jak się nim posłużyć a instrukcja obsługi wydaje się kompletnie zbędna. To umożliwia im o wiele szybszy start w dziedzinie technologii, niż mieli ich starsi koledzy.

Cóż, czasu nie wrócimy, warto jednak korzystać garściami z tego co nas otacza. Możemy rozejrzeć się za kursami online, być na bieżąco z rynkiem, uczyć się cały czas -nasze umiejętności chcą byś rozwijane cały czas :)

A tutaj lista najbardziej przydatnych umiejętności na rok 2016.
Tutaj tekst w oryginale.

Wieści z Rozładowani.pl