GeForce Now od Nvidii rzuca wyzwanie Google Stadia - konkurencja wzrasta

GeForce Now od Nvidii rzuca wyzwanie Google Stadia – konkurencja wzrasta

Opublikowano 5.02.2020 10:14 -


Nowa usługa przesyłania strumieniowego, GeForce Now, już jest dostępna dla użytkowników z Europy oraz Ameryki Północnej. Będzie to ogromna konkurencja dla Google Stadia czy PlayStation Now, które istnieją na rynku od dłuższego czasu. Być może jednak to odpowiednie dopracowanie projektu przez Nvidię pozwoli jej przebić konkurencję i zostać liderem wśród tego typu usługodawców.

Przez ostatnie lata Nvidia zajmowała się przede wszystkim tworzeniem układów graficznych. Zwłaszcza seria GeForce cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, a jej produkcja cały czas wzbogaca się o nowe modele. Producent już wtedy patrzył mocno w przyszłość i od około ośmiu lat w swoich układach graficznych skupił się na przesyłaniu gier przez internet. Skutecznie umieścił on część mocy w słabszym komputerze, smartfonie, a także MacBooku. Nadeszła więc pora na oficjalną premierę usługi, która w najbliższych latach ma szansę zdominować rynek gamingowy.

geforce now
Kraje, w których gracze będą mogli korzystać z GeForce Now

geforce now i aktualna konkurencja

Sama idea utworzenia gier w chmurze ma już swoje lata. Widać to chociażby po wielu producentach, którzy skutecznie otworzyli własne platformy bądź planują zrobić to w najbliższym czasie. Poza Nvidią znajdują się wśród nich Google, Microsoft oraz Sony – każdy utworzył usługę o tych samych możliwościach. Gracze, którzy śledzili na bieżąco najnowsze wieści o nadchodzącej platformie, na pewno słyszeli już o GeForce Now chociażby z wersji beta. Tym razem mogą uzyskać dostęp do pełnej wersji, wykupując roczną subskrypcję.

jak platforma nvidii będzie działać w polsce?

Każdy zainteresowany gracz, aby móc wykupić dostęp do usług przesyłania strumieniowego, musi wejść na STRONĘ. Tam znajduje się pełen opis platformy, lista obsługiwanych gier oraz sprzętów, na jakich będzie można z niej korzystać. Nvidia mocno podkreśla fakt, że zadbała również o posiadaczy MacBooków, którzy w świecie gier są mocno zaniedbywani. Od tego momentu będą mogli zagrać w dowolny tytuł, przesyłając program z innego komputera na swój.

Największym wyróżnikiem GeForce Now jest fakt, iż jest to własna biblioteka gier, a nie miejsce, gdzie się je kupuje. Każdy użytkownik może podpiąć pod platformę konto ze Steama, Epic Games Store, Uplay czy Battle.net. Wystarczy się na nie zalogować, pobrać istniejące biblioteki, zsynchronizować wszystkie zapisane gry i ostatecznie wybrać miejsce, w którym rozgrywka została przerwana.

Jeśli jesteście zainteresowani usługą, możecie wybrać subskrypcję na 12 miesięcy w cenie 25 zł za każdy. Użytkownicy mają jednak możliwość skorzystać z nielimitowanych wersji próbnych, jednak jednorazowa sesja nie może trwać dłużej niż 1 godzinę.

GeForce Now
Cennik usług przesyłania strumieniowego gier GeForce Now w Polsce

Źródło: Gizmodo

Wieści z Rozładowani.pl