Geek to osoba, która dąży do pogłębiania swojej wiedzy, wykraczające daleko ponad zwykłe hobby. Krótko charakteryzując – wychodzi na to, że można użyć słowa pasjonat. Natomiast Nerda, popularna encyklopedia internetowa charakterzuje jako osobe pasjonująca się przedmiotami ścisłymi, informatyką czy grami komputerowymi. Zakładając, że musielibyście się sklasyfikować do jednej z grup, jaki byłby Wasz wybór?

Ja osobiście miałbym nie lada problem, nie jestem w stanie jednoznacznie odpowiedzieć ;-) Jeśli wy także macie z tym problem, z pomocą przyjdzie na prawdę interesująca infografika, przedstawiająca dokładne różnice między tymi dwiema postaciami.

R E K L A M A

Faktycznie słowo Geek wydaje się być, przynajmniej w naszym kraju – określeniem bardziej pozytywnym niż obrażającym. Co ciekawe, prawie 40% blogerów identyfikuje się z tym określeniem. Przyznam, że po zapoznaniu się z infografiką, dalej nie potrafię jednoznacznie określić do jakiej grupy się zaliczam (zamieszanie spowodowała część dot. filmów), jednak chyba więcej ze mnie Geeka ;-)

geek nerd 1 scaled

źródło: https://www.mastersinit.org/geeks-vs-nerds/


Posłuchaj nas!