Gdzie zniknęło moje justowanie w Wordpress?

Gdzie zniknęło moje justowanie w WordPress?

Opublikowano 14.12.2016 12:43 - 17


Ostatnio wszelkie grupy tematycznie związane z WordPress zalewa jedno zasadnicze pytanie: Dlaczego zniknęło justowanie tekstu w moim WordPress?

justowanie-wordpress

Jeśli odnotowałeś brak tego jednego małego przycisku, wygląda na to że masz nową wersję WordPress 4.7. Pojawiłą się ona na początku grudnia i przyniosła ze sobą szereg zmian. Między innymi usunięcie przycisku do justowania. O wszystkich pozostałych zmianach możesz poczytać we wpisie, który na tą okazję przygotowałem.

WordPress 4.7 już jest, zobacz co nowego

Wracając jednak do sedna problemu i braku justowania. Oczywiście jak to zwykle bywa zdania co do samego justowania są bardzo podzielone. Jedni twierdzą, że to bardzo zła praktyka, że technologie są na to nie przygotowane, że czytelność tekstu spada, co zrobić jeśli klient miał i nie da się przekonać, że powinien z tego rozwiązania zrezgynować? Jest na to bardzo proste rozwiązanie.

Sam przycisk został ukryty, natomiast skrót klawiszowy dalej funkcjonuje. Wystarczy zaznaczyć wybrany fragment i wciśnięcie kombinacji klawiszy:

Alt+ Shift + J

Oczywiście można pojść bardziej kompleksową sciężką jak zainstalowanie dodatkowego pluginy, ale to tylko dla tych co naprawdę muszą: TinyMCE Advanced. Mam nadzieję, że to proste rozwiązanie zrobiło Ci dzień :-)

3 - 5 Sep 2020
Jesteśmy na #IFA2020 - zobacz naszą relację

DailyWeb poleca Kurs Wordpress dla początkujących

Zobacz