Gdzie kupić domenę .DEV? Oto nasze zestawienie

Gdzie kupić domenę .DEV? Oto nasze zestawienie

Opublikowano 4.03.2019 9:04 -


Premiera domeny .DEV spotkała się z ogromnym zainteresowaniem. Patrząc na statystyki naszego serwisu za ostatni tydzień, król jest tylko jeden. Dlatego też postanowiłem sprawdzić, gdzie najtaniej znajdziecie tę domenę.

Posiadaczem rejestru domen .DEV jest nikt inny jak Google. Przez ostatnie tygodnie udostępniali tę domenę w kilku okienkach cenowych. Oczywiście najdroższe i wyjątkowe nazwy trafiły głównie do gigantów, którzy musieli wyłożyć niemałe pieniądze, by zabezpieczyć adresy, które  odzwierciedlały np. ich linię produktową. Ot zabezpieczenie, by nie wpadły w niepowołane ręce.

W kolejnych okienkach ich cena, jak i atrakcyjne nazwy — malały, by ostatecznie 28 lutego zostały one udostępnione publicznie, dla wszystkich. Pomyślałem, że to dobry moment, by przygotować kilka najpopularniejszych polskich serwisów, w których możecie je kupić. Zestawienie to to suma rejestratorów odnalezionych w Google. Nikt za nic tu nie płacił, żeby była jasność.

Od razu zaznaczam: priorytetem byli polscy rejestratorzy. Ciężko jednak mówić, że znalazły się tutaj wszystkie możliwe oferty — są tylko te, które znalazłem w złotówkach. Jakąś alternatywą mogą być więc zawsze serwisy sprzedające .DEV w obcej walucie. Miejcie się jednak na baczności, przeglądając zagraniczne oferty i śledźcie ceny walut.

Oto z grubsza jak się to prezentuje:

NazwaCena zakupu (netto)Cena odnowienia (netto)Suma (odnowienie + zakup)
Zenbox58 zł64 zł122 zł
JDM59 zł65 zł124 zł
domeny.tv69 zł69 zł138 zł
intername.pl69 zł69 zł138 zł
domeny.pl69,99 zł69,99 zł139,98 zł
webio.pl69 zł69 zł138 zł

Oczywiście, jeśli czytają nas przedstawiciele hostingów, którzy umożliwiają w naszym kraju rejestrację domen .DEV i chcą znaleźć się w zestawieniu, to zapraszam do kontaktu i przekazania informacji.

Wieści z Rozładowani.pl