Darmowych szablonów do WordPress na DailyWeb nie brakuje, za sprawą co-miesięcznych zestawień. Nieco dłużej przychodzi Wam poczekać na odpowiednik z najciekawszymi moimi propozycjami związanymi z rozwiązaniami komercyjnymi. Wszystkie odcinki znajdziecie pod tagiem komercyjne szablony do WordPress.

Hinimal

hinimal

Jestem ogromnym fanem prostych designów. Hinimal wpisuje się idealnie w tą myśl, właśnie ze względu na wszech-panujący minimalizm. Twórcy oddają nam gotowy i dość łatwy w instalacji motyw (tak zapewniają), a z ficzerów, które warto odnotować to przede wszystkim fakt, że jest on przystosowany pod ekrany Retina i gotowy do stworzenia wersji wielojęzykowych.

Kup | Cena $39

Banzai

banzai

To motyw do WordPress, z którym mam największe problemy. Znalazł się na liście głównie dlatego, że jest bardzo rokujący. Wynika to z faktu, że ma totalnie beznadziejny nagłówek, który należało by zmienić i usunąć to przeładowanie obrazkami, ale ma także swoje plusy. To co szczególnie mi się podoba, to przede wszystkim wersja strony głównej jako GRID. Boksy wyglądają naprawdę fenomenalnie, duża dawka inspiracji dla mnie. Lista zalet jest ogromna, z tych najciekawszych to otrzymujecie szablon z pakietem gotowych do implementacji efektów przejść, kilka wersji kolorystycznych i wersji strony głównej.

Kup | Cena $49

Fastblog

fast

Bardzo fajna i czytelna propozycja. Jestem fanem dużych elementów na stronie internetowej, takich jak fonty, obrazki czy buttony, a ten szablon zawiera wszystko. Szczególnie interesująco wygląda 4 wersja stylistyczna. Twórcy pomijając wszystkie inne drobiazgi zapewniają o gotowych 4 szablonach wpisów, o 4 różnych stylach nagłówków czy instalacja za pomocą jednego kliknięcia. Dobrze zapowiada się także darmowy support.

Kup | Cena $49

Marlene

marlene

Fanem sliderów nie jestem, ale cały ten nagłówek ze wspomnianym sliderem wygląda absolutnie fenomenalnie. Niżej już nieco gorzej, ale nie jest źle. Twórca zapewnia o możliwości dopasowania strony głównej z poziomu panelu admina, wsparciem dla ekranów typu Retina czy też świetnymi wynikami w związku z optymalizacją motywu.

Kup | Cena $49

LaRead

laread

Stawkę zamyka szablon z kategorii niepozornych. Zobaczcie jednak wersje strony głównej z efektem Masonry lub Banner mode. Oczywiście w drugim przypadku można mówić o wodotryskach być może i przesadnych, ale mały efekt wow i tak występuje. Ponadto liczby mówią same za siebie: 17 rodzajów formatów postów, 12 gotowych widgetów i pakiet plików .PSD. To co wygląda szczególnie ciekawie to opcja quickread, która pozwala wyświetlić w czytelny sposób sam tekst, bez niepotrzebnych elementów.

Kup | Cena $49

Pozostałe odcinki tego minicyklu znajdziecie pod tagiem komercyjne szablony do WordPress.