Gdybym miał zmienić wygląd swojego bloga, to wybrałbym któryś z tych szablonów #5

Opublikowano 8.01.2016 9:36 Aktualizacja: 22.01.2019 21:18 - 2


Nie prędko przyjdzie moment, kiedy na DailyWeb zobaczycie nowy szablon. Póki co aktualne może nie jest idealny, ale wpisuje się całkiem nieźle w to co chciałem osiągnąć. Oczywiście cały czas na bieżąco przeglądam komercyjne szablony, ale póki co nie ma szablonu idealnego (i obawiam się, że nigdy taki się nie znajdzie). Oczywiście musi być bliski ideału, kodowania się nie boje. Aktualny też wymagał dwóch tygodni prac, by dobrze go dopasować do własnych potrzeb.

Bombarduje Was systematycznie darmowymi szablonami, niech będzie ostatnia paka 220 darmowych szablonów do WordPress, więc czas na propozycje komercyjne. Myśl przewodnia standardowa dla tego cyklu, czyli prezentuje Wam cuda, które wpadły mi w oko. Poprzednie odcinki znajdziecie w linkach pod wpisem. Dodam, że głównym wyznacznikiem umieszczenia szablonów w zestawieniu jest wartość stylistyczna. Jeśli na któryś szablon się zdecydujecie upewnijcie się proszę, czy funkcjonalnie spełnia Wasze wymagania. Zapraszam do moich propozycji.

Paper

Zrzut ekranu 2016-01-06 o 15.58.52

Dzisiejsze zestawienie otwiera szablon o nazwie Paper. Zaczynając od rzeczy mocno przyziemnych, ogromnym plusem tego szablonu jest z pewnością cena, wynosząca raptem $39, a to naprawdę duży plus. Przechodząc do rzeczy nieco bardziej technicznych, to szablon jest kompatybilny z BbPress czy WooCommerce. Twórcy deklarują pełne wsparcie dla wszystkich WordPress 4.x, a strony będziecie mogli zbudować dostępnym Page Builderem. Nie zabraknie także wsparcia dla ekranów Retina czy kilka rodzajów strony głównej. Mi osobiście bardzo podoba się kolorystyka, bardzo chłodna, formalna ale bardzo czytelna.

Kup | Cena $39

Ruby

Zrzut ekranu 2016-01-06 o 16.15.28

Co prawda domyślna wersja szablonu Ruby jest nieco bardziej przytłoczona kolorami, o tyle mi bardzo przypadła do gustu wersja odchudzona - light. Ta pełna jest bieli i czytelnych nagłówków. Jednak Twórcy oddają do dyspozycji oba szablony w jednej cenie. Ruby wspiera ekrany Retina, a dodatkowo szablon jest dobrze zoptymalizowany pod kątem SEO i prędkości wczytywania. Tak przynajmniej twierdzą Twórcy. Gdybym się zdecydował na Ruby, pierwszy krok, który bym wykonał to usunięcie irytującego efektu po najechaniu kursorem myszy na obrazek ;-)

Kup | Cena $44

Nord

Zrzut ekranu 2016-01-06 o 16.21.59

Nord to produkcja raczej dla blogów personalnych, ale gdyby się uprzeć... Piękny, minimalistyczny, ociosany z pięknym i czytelnym fontem szeryfowym. Doskonale wyglądają także zdjęcia czy materiały video zagnieżdżone we wpisach. Propozycja dla fanów minimalizmu, a z zalet typowo technicznych, to wsparcie dla ekranów Retina, a reszta to drobiazgi ;-)

Kup | Cena $39

New Edge

Zrzut ekranu 2016-01-06 o 16.29.55

Ten szablon zatrzymał mnie na dłużej. Bardzo podoba mi się fakt, że składa się z całej masy informacji, jednak są tak poukładane, że nie przytłaczają i są czytelne. Strona główna składa się z trzech różnych propozycji, jedna lepsza od drugiej. Piękne zastosowanie kolorów, z wyczuciem, ot tyle ile trzeba. Ikony rozróżniają typy treści, to co jednak drażni to zastosowany font na podstronach - do wymiany na coś lżejszego. Z zalet technicznych, to m.in. wbudowany AdManager (z nim ostrożnie, bo to niestety często zaślepki), wsparcie dla wersji językowych czy różnie wariacje sliderów.

Kup | Cena $49

Friday News

Zrzut ekranu 2016-01-06 o 16.55.49

Z tym szablonem mam prawdziwy problem, bo sam w sobie piękny nie jest, ale ma to coś. Gdybym próbował to nazwać, to podobają mi się bardzo bezkompromisowe, kulfoniaste fonty. Aż chce się klikać. Oczywiście pozmieniałbym tu całą masę rzeczy, ale jako całość się to wszystko trzyma kupy i ma coś w sobie.

Kup | Cena $49

Barcelona

Zrzut ekranu 2016-01-06 o 16.59.21

Propozycja zdecydowanie bardziej rozbudowana dla nieco większych magazynów. Czysta, pełna bieli i czerni, wpadła mi w oko. Do dyspozycji cała masa wariacji strony głównej, komplety optymalizacji (jak to zwykle zapewniają) czy shortcody i nieco efektu paralaksy. Niestety nieco odstrasza cena, gdyż nowemu właścicielowi przyjdzie zapłacić $64.

Kup | Cena $64

Pozostałe odcinki tego minicyklu znajdziecie pod tagiem komercyjne motywy do WordPress.

Wieści z Rozładowani.pl

DailyWeb poleca Kurs Wordpress dla początkujących

Zobacz