Gdybym miał zmienić wygląd swojego bloga, to wybrałbym któryś z tych szablonów #4

Gdybym miał zmienić wygląd swojego bloga, to wybrałbym któryś z tych szablonów #4

Opublikowano 7.10.2015 8:41 - 3


Przy realizacji pobocznego projektu, który notabene będzie nawiązywał do nazwy DailyWeb (ale będzie z zupełnie innego świata) i dodatkowo będzie prowadzony z Łukaszem Krebokiem, miałem okazje przejrzeć co nowego w komercyjnych motywach do WordPress. Szczerze Wam powiem, że często zaliczam opad szczęki, patrząc na to jak szybko deweloperzy adaptują się do aktualnych trendów. Niektóre propozycje to prawdziwe cudeńka, w które zostało włożone kupę pracy.

Oczywiście w większości przypadków komercyjne rozwiązania zawsze mają w sobie za dużo i będziecie musieli się liczyć z tym, że trzeba będzie je porządnie odchudzić. To oczywiście zabieg marketingowy, by zaoferować jeszcze więcej niż konkurencja. Zjawisko nie jest złe, bo na końcu tego procesu, to my mamy większe pole do popisu wybierając 1 z 10 rodzajów strony głównej, ale należy pamiętać o późniejsze optymalizacji.

Dzisiaj kolejny, już 4 zestaw najciekawszych komercyjnych szablonów, na które ja osobiście zdecydowałbym się zmieniając aktualny szablon DailyWeb. Zaczynajmy więc.

ReadMe

Zrzut ekranu 2015-10-07 o 09.07.40

Dla mnie absolutny fenomen. Totalnie kapitalny szablon, który kupiłem bez chwili zawahania i wykorzystałem przy nowym mini projekcie. Gorąco polecam, gdyż do dyspozycji mamy statyczną stronę, portfolio czy bloga, na który się składa kilka wersji strony głównej. Co ważne każda z nich jest piękna! W motywie dominuje ogrom koloru białego, całość jest prosta i minimalistyczna i do złudzenia przypomina estetykę serwisu medium.com. Gorąco polecam, miłość od pierwszego wejrzenia.

Kup | Cena $49

Super Grid

Zrzut ekranu 2015-10-07 o 09.18.40

Motyw, który przyciąga wzrok właśnie niebanalnym gridem. Boksy zaprojektowane są tak, że przyjemnie się na nie patrzy bez niepotrzebnego efektu zlewania się treści między sobą (odwieczny problem gridów). Doskonała baza do prezentowania swoich prac, gdyż motyw przystosowany jest do działania analogicznego do serwisu Pinterest. Czy to zaleta? Ciężko powiedzieć, na pewno trzeba się przygotować na kilka przeróbek podstrony jeśli miałby on zostać blogiem.

Kup | Cena $44

INK

Zrzut ekranu 2015-10-07 o 09.24.23

Motyw INK ma wymiar nieco bardziej blogowy niż magazynowy. Jeśli jednak jesteście fanami jednokolumnowców, to zdecydowanie powinien Wam przypaść do gustu. INK opiera się o duże fotografie, zarówno na stronie głównej jako ikony wpisu, jak i prezentuje je jeszcze w większych rozmiarach jako cover photo na podstronach.

Kup | Cena $44

Cedar

Zrzut ekranu 2015-10-07 o 09.28.24

Kolejny, absolutnie interesujący motyw do WordPress. Cedar stylistycznie podobny jest do poprzedniej produkcji, czyli zawiera cover photo w wielkich rozmiarach, natomiast odróżnia go strona główna, która wbrew pozorom jest pełna bieli. To także jedno-kolumnowiec z pięknym szeryfowem fontem. Doskonały motyw do tworzenia długich, angażujących treści.

Kup | Cena $49

Ruxen

Zrzut ekranu 2015-10-07 o 09.32.41

Piękna strona główna, nieco mniej podstrona. Wszechobecne gradienty dodają smaku wszystkim fotografiom umieszczonym w motywie. Ruxen posiada sporo integracji z popularnymi narzędziami takimi jak chociażby MailChimp. Całość podana smacznie i całkiem efektownie, niestety tanio nie jest – to najdroższy szablon w dzisiejszym zestawieniu.

Kup | Cena $59

Pozostałe odcinki tego minicyklu znajdziecie pod tagiem komercyjne motywy do WordPress.

Wieści z Rozładowani.pl

DailyWeb poleca Kurs Wordpress dla początkujących

Zobacz