Gdybym miał zmienić wygląd swojego bloga, to wybrałbym któryś z tych motywów #8 | DailyWeb.pl
Gdybym miał zmienić wygląd swojego bloga, to wybrałbym któryś z tych motywów #8

Opublikowano 2 lata temu -


W wielkich bólach rodzi się nam nowy motyw DailyWeb, ale grunt że cały czas do przodu. Podstrona w zasadzie co do kształtu i wielkości gotowa, pozostaje projekt głównej i znalezienie odpowiednich inspiracji. W związku z tym, że jestem na bieżąco ze wszystkimi ciekawymi nowościami na Theme Forest, czas na kolejny, ósmy już odcinek tego minicyklu. Zapraszam do przeglądania, perełek nie brakuje.

Parliament

To co przykuwa uwagę w tym motywie, to czysty grid bez kombinacji. Co ciekawe, cienie pod poszczególnymi elementami jeszcze bardziej uwypuklają każdy element, przez co są one jeszcze bardziej uwypuklone. By jednak zejść na ziemię, to motyw ten jest zwyczajnie przyjazny dla oka i posiada tylko to co faktycznie niezbędne. Podstrona wypada nieco bladziej, ale główna  wygląda bardzo smacznie.

Co zaś dają twórcy? W pakiecie 5 rodzajów strony głównej i to co ucieszy osoby mniej zaznajomione z edycją kodu, każdy element wewnątrz pojedynczego boksa można zmieniać dowolnie wbudowanymi w motyw suwakami.

Kup | Cena $39

Monika

Do ostatniej chwili byłem pewny, że mamy rodaka w dzisiejszym zestawieniu. Okazuje się jednak, że to przedstawiciel kraju, z którego pochodzi najwięcej, najdziwniejszych nagrań ze wszelkich kraks samochodowych. Oni też mają Monikę, jak się okazuje. Sam motyw występuje w trzech odsłonach, każdy dedykowany innej działalności. Mi osobiście podoba się piękno i prostota wersji powyższej. Te czarne buttony bym jednak wymienił na coś lżejszego, zbyt duży kontrast.

Kup | Cena $49

Teatime

Ten motyw do super prostych nie należy. Sporo w nim ozdobników, które moim zdaniem można niewielkim kosztem pracy usunąć, uzyskując nieco lepszy efekt wizualny. Przede wszystkich wszechobecny slider do wywalenia i bardzo niekorzystna stopka w każdym z boksów. Po tych prostych operacjach, mamy piękny i funkcjonalny motyw do WordPress.

Co dają twórcy? Kilka wersji strony głównej do wyboru, jak w zasadzie wszędzie i co ważne kilka funkcjonalnych widgetów. Będziecie mogli także wybrać styl nagłówka z dwóch dostępnych do wyboru. Lista funkcji jest spora, ale w zasadzie bez specjalnych ekstrawagancji.

Kup | Cena $42

Ever

Kolejny motyw, którego siłą napędową jest grid. Jest on bardziej foremny niż w przypadku pierwszego motywu (tam zastosowany był efekt masonry). Tutaj mamy boksy na tej samej wysokości. Jest też slider, który co do zasady powinien być wywalony, ale przez to, że jest dość niebanalny, to może znajdzie swoich amatorów. Całość bardzo czytelna i przyjemna w odbiorze, mimo sporej dawki informacji.

Twórcy wraz z motywem dają do dyspozycji trzy różne wersje motywu, aż 9 wersji podstron czy m.in. trzy rodzaje wczytywania treści.

Kup | Cena $49

Black Horse

Prawdziwa perełka w całym zestawieniu. To jeden z najciekawszych motywów, które ostatnio widziałem. Oczywiście można się przyczepić do kilku elementów stylistycznych, takich jak np. hover na linkach, który wygląda fatalnie, ale to drobiazgi. W dodatku łatwe do poprawienia. Oczywiście, slider do wywalenia. Reszta absolutnie fenomenalna.

Twórcy wraz z motywem udostępniają kilka rodzajów strony głównej, podstrony czy nawet strony kategorii. Jest w czym wybierać, by spersonalizować motyw pod swoje wymagania. Jest też m.in. kilka widgetów i ponoć obszerna dokumentacja.

Kup | Cena $49

Pozostałe odcinki tego minicyklu znajdziecie pod tagiem komercyjne motywy do WordPress.

DailyWeb poleca Kurs Wordpress dla początkujących

Zobacz