Gdybym miał zmienić wygląd swojego bloga, to wybrałbym któryś z tych motywów #7 | DailyWeb.pl
Gdybym miał zmienić wygląd swojego bloga, to wybrałbym któryś z tych motywów #7

Opublikowano 2 lata temu -


Po setkach dni poszukiwań, chyba w końcu znalazłem. Ten jedyny, właściwy motyw dla DailyWeb. Oczywiście będzie on stanowić tylko inspiracje, a na efekt ostateczny przyjdzie jeszcze poczekać. Niestety podstrona absolutnie do przebudowania, natomiast strona główna trafia do mnie, wpisując się w moją wizję.

Oczywiście wspomnianego motywu nie będzie w dzisiejszym zestawieniu, by nie psuć niespodzianki. Pomyślałem jednak, że takie podgrzanie atmosfery będzie właściwe, tym bardziej że dzisiaj naprawdę interesujące zestawienie. W końcu jestem na bieżąco, ze wszystkimi nowościami na Theme Forest. Bez już zbędnego owijania, idą konkrety.

Hub

zrzut-ekranu-2016-10-25-o-20-36-43

Sliderowe nagłówki to zasadnicza przeszłość. Analogiczne rozwiązania pewnie mają się podobnie, ale przyznam, że nagłówek bardzo mi się podoba. Oczywiście trzeba mieć na uwadze, że Google z pewnością się przyczepi co do wielkości obrazków tła, ale kto by się tam przejmował?

Kompletnie nie rozumiem obrazków z Instagrama tuż pod, są zbędne i powodują zamieszanie, ale trzeba pamiętać, że twórcy walczą o klienta, upychając co się da. Kilka szybkich edycji i będzie z pewnością po problemie.

Kup | Cena $59

ClickMag

zrzut-ekranu-2016-10-25-o-20-46-02

Motyw w założenia pod strony z pewnością pełne clickbaitów. Oczywiście standardowo przeładowany wszystkimi niepotrzebnymi ikonkami. Wbrew pozorom jednak ma on dla mnie potencjał i z pewnością po kilku przeróbkach, a w zasadzie odchudzeniu wyglądałby zdecydowanie lepiej. Twórcy dorzucili zgodność z Woocommerce, co z pewnością cieszy, a także drobiazgi takie jak np. infinite load.

Kup | Cena $59

Times

zrzut-ekranu-2016-10-25-o-20-50-34

Cóż tu dużo mowić. Absolutnie świetny motyw, którego nie sposób nie polubić. Niesamowicie czytelny, przejrzysty i prosty. To co mi się osobiście podoba to zastosowanie delikatnych kolorów dla nazw kategorii. Zobaczyć je w akcji możecie w menu strony lub w nagłówku wpisu, w miejscu na nazwę kategorii. Projektując nową podstronę DailyWeb, będę z niego czerpał inspiracje garściami. Kawał świetnej roboty, chociaż umieszczenie zdjęcia wpisu na podstronie jest przynajmniej zastanawiające.

Kup | Cena $49

Future Mag

zrzut-ekranu-2016-10-25-o-20-58-00

To dość dziwna pozycja w zestawieniu. A to z prostego powodu. Otóż motyw ten nie ma w zasadzie żadnych unikalnych czy charakterystycznych cech. Można wręcz powiedzieć, że wygląda jak każdy inny. Trafia jednak w mój gust, sprawdźcie czy i w Wasz. Twórcy dają miliard drobiazgów raczej mniej potrzebnych, pochwalić jednak trzeba za przygotowanie do tłumaczenia ich motywu na wybrany język.

Kup | Cena $49

Hyperpress

zrzut-ekranu-2016-10-25-o-21-03-00

Kolejny motyw bez fajerwerków, ale za to przemyślane i naprawdę interesujący. Nagłówek to złudzenia przypomina, to co mieliśmy kiedyś na DailyWeb, ale tutaj zrobione ze smakiem i bardzo przejrzyste. Fenomenalna podstrona w formacie okładki, czyli ponownie ogromne foto i wielki, czytelny font. Dużą zaletą i wadą zarazem jest upchanie chyba wszystkich możliwych opcji konfiguracyjnych do tego motywu, więc standardowe odchudzanie z pewnością będzie wskazane.

Kup | Cena $59

Pozostałe odcinki tego minicyklu znajdziecie pod tagiem komercyjne motywy do WordPress.