Gdybym miał zmieniać dziś szablon bloga, to wybrałbym Readable

Gdybym miał zmieniać dziś szablon bloga, to wybrałbym Readable

Opublikowano 16.06.2014 19:44 - 14


Mówią, że prostota i minimalizm to największe cnoty dobrego designu. Podpisuje się pod tym wszystkimi kończynami. Właśnie z tą myślą często przeglądam, co ciekawego nowych trendach jeśli idzie o strony internetowe w serwisie ThemeForest. Moje poszukiwania ostatnio nieco bardziej się nasiliły po tym, jak zwiększył się nieco skład na DailyWeb a aktualny szablon (mimo, że spędziłem nad nimi miliony godzin) – jakby się sam dopraszał o zmianę.

Konrad próbował zrobić porządek w CSSach, które składają się z ponad 2000 wierszy. Zachodzę cały czas w głowę, jak ja w sumie tego dokonałem? Niezły pasztet wyszedł. Niemniej sama zmiana szablonu nie zdawała się priorytetem do momentu kiedy nie zobaczyłem szablonu o bardzo obiecującej nazwie Readable. Włączając wersje demonstracyjną nie zawiodłem się, deklaracja ukryta w nazwie – miała pokrycie w tym co było przed moimi oczami.

Szablon Readable został przygotowany przez agencje Protheus Themes, która specjalizuje się we wszelkiej maści szablonach, nie tylko pod WordPress. A jego cechą charakterystyczną jest skromna ilość kolorów, w zasadzie biel i zieleń w dominujących ilościach. Mi osobiście najbardziej przypadła do gustu podstrona w pełnej długości (do zobaczenia tutaj). Jest ona absolutnie czysta i przejrzysta, zaś wielkie fonty czyta się z ogromną łatwości i przyjemnością. Oczywiście dostępne są także wersje z sidebarem (lewa i prawa strona), ale dodają one już nieco chaosu, a szablon nieco traci – niemniej i tak może się podobać.

Readable bardzo przypomina mi wygląd serwisu medium.com i nie da się nie zauważyć, że twórcy szablonu inspirowali się wspomnianym serwisem. Całości nadali własne cechy charakterystyczne, a całość wyszła naprawdę świetnie. Do tego świetnie działająca pełna responsywność. Gorąco polecam, jak dla mnie szablon który stworzony został na bardzo dobrej idei. Szablon jest do kupienia bezpośrednio na Themeforest za 40$ (dorzuciłem swojego refa). Z samych uwag, to ja osobiście zmieniłbym nieco sidebar, gdyż sprawia wrażenie, że odstaje od reszty.

Zmiana szablonu to kwestia nieodległego czasu, niemniej pewne jest to jak będzie wyglądać podstrona stnadardowego wpisu, tak samo jak w Readable, bo jest doskonała – zdecydowanie.

Demo | Cena: 40$

Wieści z Rozładowani.pl

DailyWeb poleca Kurs Wordpress dla początkujących

Zobacz