Sporo się w tym półroczu działo. Były rotacje w naszym zespole, pojawił się i odszedł od Paweł Iwaniuk, którego dorwał syndrom braku chęci. Pojawił się Łukasz Szendzielarz, który robi kawał dobrej roboty, bombardując Was interesującymi treściami. Warto także odnotować, że miesiąc co prawda w lipcu odnotowaliśmy największy rekord oglądalności, ale systematycznie rósł od samego maja. Zgodnie z moją teorią sukcesu w 2 lata albo jego braku, mamy jeszcze chwilę by móc powiedzieć, że się nam udało. Martwi mnie tylko to, że apetyt systematycznie rośnie w trakcie jedzenia, w związku z czym mam małą obawę, że granicę sukcesu jednak przegapimy ;-)

Łukasz Krebok za 2 teksty będzie miał okazje do świętowania, gdyż pojawi się jego teksty numer 100, a to spory wyczyn. Póki co żaden z moich ludzi nie osiągnął takiej cyfry, chyba w końcu będę musiał mu postawić piwo ;-) Niech jednak lepiej Łukasz Krebok nie obrasta w piórka, gdyż Łukasz Szendzielarz kroczy tuż za nim i ma największą dynamikę wzrostu ilości postów. Na całe szczęście ja mogę spać spokojnie z sumą 1774 wpisów (swoją drogą nie mam pojęcia skąd się ich tyle wzięło).

Przechodząc jednak do clue tego wpisu, przygotowałem dla Was 10 najpopularniejszych wpisów, które wystrzeliły nasze statystyki w kosmos. Jest tu niekwestionowany lider, który co miesiąc zgarnia fotel lidera: Wtyczka (Shockwave) Flash nie odpowiada – czyli jak sobie poradzić z uciążliwym problemem. Tworząc ten wpis kierowałem się głównie SEO. Jak dziś pamiętam, kiedy powiedziałem Łukaszowi K., że ten wpis zniszczy system, miałem rację. Pomijając go skupmy się na tych z myślą o Was, a nie o SERPach w Google. Zaczynamy od ostatniego miejsca:

#10

W końcu trafiłem na świetny serwis ze zdjęciami na bloga lub do mockupów. Passel – agregator stockowych fotek.

10Łukasz prezentuje serwis o nazwie Passel. Świetne miejsce, gorąco Wam polecam. Większość zdjęć na DailyWeb pochodzi właśnie z tego serwisu. Czasami jednak należy uzbroić się w cierpliwość, bo serwis ma problemy z ładowaniem miniaturek. Niemniej jest to jeden z 5 serwisów tego typu, z których korzystam systematycznie.

#9

Widzieliście rebranding Radio Maryja? Zapytałem twórcy skąd taki pomysł

radiomaryjalogo1-2Jeden z moich ulubionych materiałów i to nie dlatego, że ja go przygotowałem. Powód ze względu oczywiście na świetną kreację i odświeżenie jednego z najsłynniejszych logotypów w kraju nad Wisłą. Kawał dobrej roboty, w samym materiał zaś przeczytacie krótki wywiad z twórcą koncepcji, o tym skąd pomysł i jak wyglądała realizacja.

#8

Copywriting i UX, czyli jak tworzyć angażujące teksty

uxcopyWpis, który spowodował spore zamieszanie. Ciekawa jest historia jego powstania. Stworzył go Adrian Dampc, na którego prezentacji miałem okazje być podczas Product Campu w Gdyni. Po jego prelekcji zapytałem czy nie chciałby ot skrótowca przygotować dla Was, Czytelników DailyWeb. No i się udało, gorąco polecam, dużo ciekawych wskazówek.

#7

Kompleksowy poradnik młodego pozycjonera #1 – Wprowadzenie

poradnikseo1Czy by było DailyWeb bez poradnika SEO przygotowanego przez Łukasza Szendzielarza? To nie człowiek, to maszyna do tworzenia tekstów. Mam nadzieję, że nigdzie nie wytransferuje, bo dopiero co się pojawił a staje się jednym z filarów DailyWeb. Kolejne odcinki jego poradników dla początkujących pozycjonerów pojawiają się zawsze w poniedziałki a link do całego cyklu znajdziecie w nagłówku.

#6

fontsJeden z wpisów, który także zdobył Wasze kliknięcia. Zestawienie 101 darmowych fontów, które doskonale nadadzą się na logo. A jeśli nie, to zawsze można znaleźć interesujący font do własnych projektów.

#5

W końcu znalazłem Stock z darmowymi zdjęciami z prawdziwego zdarzenia

9092EA46D8Jeśli szukasz dobrego ruchu na blogu czy stronie, to zdecydowanie pisz o darmowych stockach ze zdjęciami. Tutaj potwierdzenie tej teorii, czyli dwa takie same wpisy, dotyczące różnych serwisów – w jednym zestawieniu. W każdym razie Stocksnapp.io, które prezentuje Wam we wpisie, gorąco polecam, korzystam cały czas.

#4

Asus Zenbook – pierwsze wrażenia

Bez-nazwy-2Nie wiem co w niego wstąpiło. Co on w ogóle sobie myślał? Chciałem go uratować i doradzałem kupno Macbooka, ostatecznie wybrał Asusa. Mówi, że ponoć zadowolony. Nie neguje, ale abstrahując już od sprzętu, który też mi się niegdyś bardzo podobał, to MAC OS niszczy konkurencje, wybija w pień, naprawdę.

#3

Gdzie najtaniej odnowić domenę .PL?

taniedomenypl1Autorski projekt. Odpowiedź na najczęstsze pytania, które otrzymywałem od Was, od znajomych czy znajomych znajomych. Pomyślałem, że warto by było spisać wszystkie ceny i zrobić z tego zestawienie. Staram się cenniki aktualizować na bieżąco. Zapraszam i Was jeśli szukacie taniego odnowienia domeny .PL

#2

Szef nie chce kupić Ci drugiego monitora? Pokaż mu TO

monitor1Odpowiedź na Twoje potrzeby. Łukasz zaprezentował za pomocą rozsądnych argumentów zalety pracy przy dwóch monitorach. Jeśli Twój szef będzie jeszcze oponował, pokaż mu ten wpis. Drugi monitor masz jak w banku, a nam możesz w podzięce zostawić lajka.

#1

Trendy w tworzeniu stron na 2015 rok

dw1No i jest, fotel lidera, wygrany pierwszego półrocza. Tekst Bartosza o tym jak będą prezentowały się trendy w tworzeniu stron, w bieżącym roku. Co ciekawe myślę, że możecie go zacząć rozliczać, jako że większość tego roku mamy już za sobą.

Fin

Mam nadzieję, że taka forma zestawienia trafiła w Wasze gusta. Trochę się napracowałem, więc jeśli chcecie mi wynagrodzić ten trud, pamiętajcie: sharing is caring. Mam nadzieję, że podobne roczne zestawienie nie dość, że będzie składało się z zupełnie nowych pozycji, to i ich jakość będzie jeszcze większa. Widzimy się w grudniu.


Posłuchaj nas!