Garmin Varia - radar wsteczny dla rowerzystów, genialne rozwiązanie na wiosnę!

Opublikowano 13.05.2020 20:45 -


Wiosna w pełni, na rowerach można jeździć, zatem pojawiają się nowe akcesoria dla rowerzystów. Garmin zaprezentował właśnie dwa nowe radary wsteczne. Tak, przyznaję, że nie wiedziałem o czymś takim, ale wygląda to genialnie.

O co chodzi we wstecznych radarach? Najprościej mówiąc - wykrywają pojazdy nadjeżdżające z tyłu i ostrzegają przed nimi cyklistów. Wszystko w dbaniu o nasze bezpieczeństwo. Te najnowsze mają spore zasięgi, Garmin zapewnia o 140 metrach.

Poznajcie radar rowerowy - Garmin Varia

Nowe radary wsteczne to Varia RVR315 oraz Varia RTL515 ze światełkiem tylnym, które ostrzegają rowerzystów o zbliżających się pojazdach. Oba urządzenia są kompatybilne z nową aplikacją Varia, dzięki czemu można ich używać także, gdy korzystamy z telefonu jako nawigacji podczas jazdy rowerem.

"Poprzednia generacja naszych rowerowych radarów wstecznych szybko stała się podstawowym sprzętem dla rowerzystów, który zapewnia im spokój ducha podczas jazdy w dzień i w nocy. Wraz z nowymi RVR315, RTL515 i aplikacją Varia wprowadzamy najnowocześniejsze funkcje bezpieczeństwa dla jeszcze większej rzeszy kolarzy, pomagając im poczuć się pewniej na drodze".

-powiedział Dan Bartel, wiceprezes Garmin ds. sprzedaży.

Wraz z kompatybilnym urządzeniem firmy Garmin, nową aplikacją Varia lub dedykowanym wyświetlaczem, rowerzyści otrzymają zarówno wizualne, jak i dźwiękowe ostrzeżenia o zbliżaniu się pojazdów od tyłu, które są wykrywane przez urządzenia z odległości nawet 140 metrów. Dla rowerzystów używających Varia RTL515 podczas jazdy dziennej, tylne światło jest widoczne z odległości do 1,6 km, a kierowcy mogą zobaczyć rowerzystę jeszcze zanim pojazd zostanie wykryty przez radar. Co więcej, nowy Varia RTL515 ma także tryb peletonu, z błyskiem o niskiej intensywności, dzięki czemu światło nie przeszkadza pozostałym kolarzom jadącym w grupie.

gg2

Połączenie Varia RVR315 lub RTL515 z nową aplikacją Varia działa jak wsteczne lusterko w samochodzie, które ostrzega rowerzystów przed zbliżającymi się pojazdami. Podczas jazdy kolarze będą otrzymują kolorowe powiadomienia na telefonie - zielony oznacza, że wszystko jest w porządku, żółty - że radar wykrył nadjeżdżający pojazd, a czerwony - że z tyłu nadjeżdża pojazd z dużą prędkością. Oprócz grafiki, o zbliżających się pojazdach mogą ostrzegać też alarmy dźwiękowe i wibracyjne.

W przypadku korzystania z kompatybilnego smartfonu, urządzenia Varia RVR315 i RTL515 można połączyć z popularnymi aplikacjami innych producentów, takimi jak Ride with GPS, pozwalając rowerzystom na dołożenie widoku z radaru do map w aplikacji. Varia RVR315 ma baterię, która działa do 7 godzin i sugerowaną ceną detaliczną w wysokości 149,99 €. Varia RTL515 oferuje do 16 godzin pracy na baterii w trybie dziennej lampy błyskowej oraz do 6 godzin w trybie nocnym lub stałym, a jej sugerowana cena detaliczna wynosi 199,99 €.

opis produktów i źródło: materiały prasowe Garmin Polska

Wieści z Rozładowani.pl