Garmin Tactix Delta to nowy smartwatch dla twardzieli

Garmin Tactix Delta to nowy smartwatch dla twardzieli

Opublikowano 23.01.2020 15:02 -


Jeśli pojęcie EDC kojarzysz bardziej ze sprzętem, niż festiwalem muzycznym, to mam dla Ciebie coś, co jest jego obowiązkowym składnikiem. Zegarek i to nie byle jaki. Nowy Garmin Tactix Delta to wiele nowości i ulepszeń względem poprzednika. Zegarek wykorzystać można jednak nie tylko podczas skoków spadochronowych z wojskowego samolotu. Jego funkcje pozwolą monitorować aktywność, zagrać w golfa i nie zgubić się podczas górskiej wycieczki.

Pracujesz w służbach, wojsku lub wykonujesz tajną misję dla obcego rządu? Jeśli tak, to pewnie ucieszysz się na myśl o nowościach, które przygotował Garmin. Nowy smartwatch to już, jeśli dobrze liczę, 4 iteracja sprzętu dla twardzieli. Znosi on surowe normy odporności według wojskowego standardu MIL-STD-810. Na ekranie zegarka spoczywa odporne na zarysowania szafirowe szkło, a samą kopertę stworzono z wykorzystaniem wysokowęglowych materiałów.

Oprócz tego ma też specjalny tryb dla skoczków spadochronowych – tryb niewidzialności, w którym wyłącza wszelkie moduły. A także przełącznik „kill switch”, który w jednej chwili wymazuje wszystkie prywatne informacje.

Nie tylko dla wojska

Oczywiście zegarek został wyposażony w zestaw funkcji, stworzonych do cywilnego zastosowania. Nowy Garmin Tectix Delta posiada wstępnie zainstalowane mapy topograficzne Europy. Zawierają one plany aż 41000 pól golfowych, 2000 kurortów narciarskich oraz wiele tras wycieczek górskich.

Garmin Tactix Delta

Zegarek wyposażony został w animowane plany treningów siłowych, jogi oraz pilatesu. Tactix Delta posiada szereg czujników, dzięki którym można śledzić puls, wydolność, oddech, a nawet aklimatyzację wysokościową i jakość snu. Jego pamięć pozwala na zapisanie w nim 2000 piosenek i obsługę Spotify. Garmin pozwoli też na płatności zbliżeniowe zegarkiem, dzięki Garmin Pay. Wszystkie dane można śledzić za sprawą 1,4-calowego kolorowego ekranu o wysokiej czytelności w słońcu (280 × 280 px, średnica 35 mm).

Tyle funkcji pewnie szybko rozładuje smartwatch? W trybie zegarka Tactix wytrzyma aż 21 dni, w trybie oszczędzania baterii nawet 80 dni! W trybie monitorowania GPS zegarek wytrzyma od 60 do 120 godzin. Jeśli zdecydujemy się na słuchanie muzyki, czas ten spadnie do 15 godzin. Dzięki nowej funkcji zarządzania energią, zegarek jest w stanie oszacować pozostały czas pracy. Cena została ustalona przez producenta na 899 Euro. W pierwszych polskich sklepach zegarek dostępny jest w cenie 3899 zł.

Więcej informacji na stronie producenta.

3 - 5 Sep 2020
Jesteśmy na #IFA2020 - zobacz naszą relację