Garmin Fenix 6 - wśród nich zegarek z solarnym ładowaniem

Garmin Fenix 6 - wśród nich zegarek z solarnym ładowaniem

Opublikowano 30.08.2019 13:06 -


Na te wyjątkowe wieści czekali na pewno nie tylko wielbiciele marki Garmin, ale również sportowcy, którzy szukają najlepszego zegarka rejestrującego aktywność. Amerykański producent zaskoczył nas swoimi pomysłami oraz rozwiązaniami w czołowych zegarkach już wiele razy. Tak będzie i tym razem. Szykuje się bowiem prawdziwy przełom, jeśli chodzi o sposoby ładowania urządzeń oraz ich funkcjonalności. Jak będzie wyglądała nowa seria Fenix 6?

Zaledwie wczoraj odbyła się premiera najnowszych zegarków od Garmina, po której modele Fenix 6, 6S oraz 6X nie schodzą z ust mediów. Zaprezentowane multisportowe urządzenia wyróżniają się między innymi większymi wyświetlaczami, wydłużonym czasem pracy na baterii czy nowymi funkcjami treningowymi. Jednak największym hitem okazał się zegarek ładowany energią słoneczną, który już niebawem będą mogli nabyć użytkownicy, dla których aktywność fizyczna jest najważniejsza.

Seria Fenix 6 i dostępne konfiguracje

Garmin prezentując swoje nowe flagowe zegarki, zwrócił na siebie uwagę całej konkurencji. Tym razem zaprezentował aż 3 modele: standardowy Fenix 6, nieco mniejszy Fenix 6S oraz najbardziej zaawansowany Fenix 6X. Każdy z nich zachwyca nieco odnowionym wyglądem, jak i szeregiem funkcjonalności ułatwiających codzienne korzystanie. Dwa z trzech zegarków zostały wyposażone w nieco większe niż dotychczas wyświetlacze, pojawiła się również nowa technologia PacePro usprawniająca zaplanowanie aktywności, jednak nie to okazało się największym hitem.

fenix 6

Flagowe urządzenie – Fenix 6X Pro Solar

Najważniejszą nowością, jaką Garmin zaoferował klientom, jest możliwość ładowania solarnego. Model Pro Solar został wyposażony w soczewkę ładującą, która pobierając światło słoneczne, uzupełnia baterię. Dzięki takiemu rozwiązaniu można cieszyć się działaniem zegarka nie 21 dni, a nawet do 24! Warto wspomnieć o ekranie 1.4”, powiększonym aż o 36% w porównaniu do poprzedniego modelu, wyposażonym w specjalną ochronę przed zarysowaniami. Wśród podstawowego wyposażenia znajdziemy oczywiście również:

  • czujnik tętna,
  • rozbudowane opcje nawigacyjne,
  • wodoodporność,
  • 32GB pamięci wbudowanej,
  • płatności Garmin Pay,
  • aplikacje zewnętrzne...

...oraz wiele innych ciekawych funkcjonalności, które na pewno tylko udoskonalą ten model.

fenix 6x

Czas na ceny serii Fenix 6!

Można uznać, że koszt zegarków to najmniej przyjemna część podczas całej premiery. Cena bazowa za poszczególne modele na rynku europejskim ma wynosić:

  • 6S – od 599 euro wersja podstawowa, od 899 euro Pro Sapphire
  • 6 – od 599 euro wersja podstawowa, od 699 euro otrzymamy dodatek map oraz muzyki, od 799 euro Pro Sapphire
  • 6X – od 749 euro w wersji Pro, od 949 euro Pro Sapphire podobnie jak Pro Solar

O tym, jak będą prezentowały się nowe Fenixy w praktyce, na pewno przekonamy się niebawem. Pierwsi użytkownicy na pewno dość szybko zrecenzują tak wartościowe urządzenie, a już zwłaszcza model 6X. A Wy jak jesteście nastawieni do zegarków Garmina?

Wieści z Rozładowani.pl

Plebiscyt DailyWeb na najlepszy sprzęt: DailyWebstery 2020 - [Zagłosuj]

Szukamy Social Media Ninja i dwóch redaktorów! [Zobacz]