Garmin aktualizuje ofertę smartzegarków. Cztery kolejne otrzymają tryb ładowania słońcem, to Instinct, Fenix 6, 6s oraz Tactix Delta.

Opublikowano 10.07.2020 6:42 -


Świat zegarków tradycyjnych i tych smart zaczyna się przenikać. Z jednej strony widzimy smartwatche TAG Heyer czy Montblanc, z drugiej coraz liczniejsze hybrydy. Smartzegarki adaptują też funkcje, które wcześniej były atrybutami tradycyjnych zegarków. Jedną z takich funkcji jest ładowanie zegarka promieniami słońca. Garmin zapowiedział, że odświeża linię swoich produktów, aż 4 z nich otrzymają wspomnianą funkcję.

To niesamowite, mając na myśli tradycyjny zegarek, kiedyś mówiło się to o drogim Panerai czy Patek Philippe, które wykonane były z wielką pieczołowitością i w zgodzie z zegarmistrzowską sztuką. Dziś tradycyjny zegarek może mieć elektroniczny wyświetlacz, nie może za to łączyć się ze smartfonem. Wtedy byłby przecież „smart”.

Garmin Instinct, Fenix 6 and 6s oraz Tactix Delta z funkcją ładowania słońcem

Po raz pierwszy, jeśli dobrze pamiętam, Garmin uraczył nas funkcją słonecznego ładowaniu w zeszłym roku. Modelem, który jako pierwszy ją oferował był Fenix 6X Solar. Podobno użytkownicy pokochali tę funkcję, bo zauważalnie wydłużała pracę zegarka. Teraz Garmin kopiuje sprawdzone rozwiązanie.

Garmin Solar

Nowych zegarków jest w sumie sześć. Trzy z nich to reprezentanci modelu Instinct Solar. Teraz serię tworzy model uniwersalny oraz edycja taktyczna i Surf (dla miłośników surfingu). Kolejne trzy zegarki to odświeżone wersje znanych już Fēnix 6 i 6S oraz Tactix Delta.

Producent zaznacza, że w środku nie zmieniono nic oprócz dodania specjalnych powłok, które są czułe na energię słoneczną. Mimo to nowe oprogramowanie zawiera sporo dodatków — np. Instinct Surf oferuje informacje o pływach, a wersja Tactix tryb ukrycia oraz współpracuje z noktowizorami. Dodano też kilka nowych aktywności oraz funkcji, które związane są z pomiarem nasłonecznienia i saturacji.

Garmin Solar

Kluczową informacją jest jednak to, o ile słoneczne ładowanie wydłuża działanie smartzegarka. Firma chwali się, że model Instinct Solar w trybie maksymalnego oszczędzania energii i ekspozycją na światło słoneczne nie rozładuje się praktycznie nigdy! Przy ciągłym połączeniu z telefonem zegarek może wytrzymać nawet 24 dni na baterii podczas używania w zamkniętym pomieszczeniu. W otwartym terenie przy dobrym nasłonecznieniu czas ten można wydłużyć do aż 50!

Więcej informacji w materiale prasowym oraz na stronach oficjalnego sklepu.

Wieści z Rozładowani.pl