Gamescom 2019 – czego można się spodziewać w tym roku?

Gamescom 2019 – czego można się spodziewać w tym roku?

Opublikowano 8.08.2019 11:17 -


Największa impreza w branży gier komputerowych już niebawem, bo 19 sierpnia w Kolonii! Organizatorzy Gamescom zapowiadają wiele ciekawych prezentacji o nowych produkcjach czy reaktywacji starych kultowych serii. Na nocy otwarcia ma pojawić się wielu znanych producentów, co skłoni do aktywnego uczestnictwa najlepszych gamerów na świecie. Całą galę otwarcia można będzie śledzić online. Czym nas zaskoczą w tym sezonie?

gamescom

Lista producentów uczestniczących w Gamescom 2019

W sieci nie brakuje informacji o tym, kto ma się pojawić wśród uczestników największej imprezy w tej części Europy. Poza wybitnym prowadzącym, czyli Geoffem Keighleyem, pojawiła się lista 15 wydawców, którzy tej nocy planują zaskoczyć swoich fanów wielkimi nowościami. Wśród nich znajdziemy Electronic Arts, Ubisoft, Sony i wielu innych. Najbardziej oczekiwanym gościem będzie jednak twórca głośno zapowiadanej gry „Death Stranding” - Hideo Kojima we własnej osobie! Ma on przedstawić kolejne szczegóły dotyczące produkcji, która pojawi się w sprzedaży na początku listopada.

Gdzie można obejrzeć relację z Gamescom?

Gala Opening Night Live odbędzie się 19 sierpnia o godzinie 20 czasu polskiego. Organizatorzy zapowiadają, że relacja na żywo będzie dostępna na najważniejszych platformach streamingowych, takich jak Twitch. Nie ma jednak wątpliwości co do tego, czybpojawią się również pokazy za pośrednictwem YouTube'a czy Facebooka. Tak ważnego wydarzenia na pewno nie mogą przegapić najwięksi fani gier komputerowych, którzy czekają na kolejne nowości do prowadzenia testów.

Gamescom 2019 a polscy producenci

Po głośnych zapowiedziach na targach E3 przyszedł czas na kolejne prezentacje największych polskich produkcji także za granicą. W Gamescom udział weźmie między innymi CD Projekt, 11 bit studios oraz wielu innych. Jak można się domyślić, to Cyberpunk 2077 będzie tematem przewodnim, o czym świadczy także organizacja konkursu cosplayowego przez największe polskie studio gier, dotyczącego właśnie Cyberpunk. Można by wymieniać całą listę planów rodzimych producentów na tak ważne wydarzenie. Uważam jednak, że żaden gamer nie może przegapić transmisji Gamescom 2019, tak więc przekonacie się sami, czym jeszcze zostaniemy zaskoczeni.