Game CHAINgers - gracze kopią kryptowaluty w słusznym celu!
Game CHAINgers - gracze kopią kryptowaluty w słusznym celu!

Opublikowano 1 rok temu -


Starając się zebrać fundusze dla ofiar w rozdartej wojną Syrii, UNICEF zamierza wykorzystać potencjał blockchain. W tym celu organizacja prosi graczy graczy o pomoc w charytatywnym kopaniu kryptowalut.

Celem  inicjatywy Game Chaingers jest zgromadzenie graczy i fanów e-sportu z całego świata i połączenie ich moc obliczeniowej do wygenerowania Ethereum w elektronicznym portfelu UNICEF. Zdobyte w ten sposób fundusze zostaną przekazane dla dzieci w zniszczonej wojną Syrii.

Jak dotąd akcja nie może jeszcze pochwalić się spektakularnymi wynikami. Do początku lutego zebrano zaledwie 15 euro, przy pomocy 8 górników. Obecnie zurbanizowane urządzenie wiertnicze pracuje przy 167 MH / s.  Zbiórka trwa jednak jeszcze do 31 marca. Jeśli akcja zyska więc większy rozgłos, istnieje szansa, że jej wyniki finansowe będą znacznie lepsze.  Zasady bowiem są proste - im więcej uczestników, tym większa szansa na wydobycie kolejnych monet.

Jak wziąć udział w akcji? Wystarczy wejść na stronę Game Chaingers, podać kilka szczegółów na temat używanego przez nas systemu, a następnie zainstalować oprogramowanie górnicze Claymore. Game Chaingers wykorzystają moc twojej karty graficznej do wydobywania krypto-waluty, która następnie trafia prosto na konto UNICEF. Jak zapewniają twórcy inicjatywy każdy ochotnik może rozpocząć lub przerwać wydobycie kiedy chce, a w czasie wydobywania komputer nie będzie zużywał więcej energii niż zazwyczaj. Nie mamy tu bowiem do czynienia z klasycznym kopaniem bitcoinów, a jedynie czasowym użyczeniem części mocy obliczeniowej.

Internauci, którzy chcą wnieść swój własny wkład w inicjatywę, ale nie dysponują do odpowiednimi do tego zasobami obliczeniowymi, mogą skorzystać z opcji bezpośrednich darowizn. UNICEF opublikował adres portfela darowizn Ethereum na oficjalnej stronie akcji.

UNICEF 2.0, czyli nowe technologie charytatywnie

UNICEF wydaje się nie mieć oporów przed eksperymentowaniem z najnowszymi technologiami. Zdaniem Chrisa Fabiana, współzałożyciela UNICEF Ventures, wdrożenie technologii blockchain w swoich działaniach jest świetnym sposobem na przyciągnięcie nowych darczyńców. Projekt nie tylko bowiem uderza w zupełnie inną grupę wiekową (dotychczasowy profil ofiarodawcy do +50 lat), lecz także pozwala na zaangażowanie się osobom, które raczej stronią od wykonywania wpłat na cele charytatywne. Proszenie o "pożyczenie" mocy obliczeniowej komputera, zamiast prostego apelowania o gotówkę wydaje się bowiem być mniej angażujące i nie mieć bezpośredniego wpływu na sytuację materialną darczyńcy.

Jest coś budującego w obserwowaniu jak nowe technologie mogą być wykorzystane w dobrej sprawie. Okazuje się, że nawet tak nastawiony na zyski projekt jak Bitcoin może mieć także swoje bardziej humanitarne oblicze.