[Galeria] Nowe biuro Instagrama, które ma wyglądać jak... Instagram. Mamy zdjęcia!

[Galeria] Nowe biuro Instagrama, które ma wyglądać jak… Instagram. Mamy zdjęcia!

Opublikowano 20.10.2016 10:44 -


Instagram – jedna z najpopularniejszych aplikacji społecznościowych – doczekał się nowego biura. Firma obchodziła niedawno 6 rocznicę wejścia na rynek i z tej okazji przeniosła blisko 350 pracowników do nowego biura. Do tej pory mieściło się ono na jednym z pięter siedziby Facebooka w Menlo Park, teraz zostało przeniesione do odnowionego budynku znajdującego się nieopodal.

Biuro wyglądające jak Instagram

W mediach szybko pojawiły się informacje, że nowe biuro Instagrama wygląda jak Instagram. Rzeczywiście, ideą projektanta było stworzenie takiego wnętrza, które przypominałoby design samej aplikacji. Stąd też w budynku króluje biały kolor ścian, połączony z minimalistycznym wystrojem. Całość dopełniają znajdujące się w niektórych miejscach duże ekrany ze zdjęciami umieszczonymi przez użytkowników aplikacji.

Co w środku?

Nowe biuro jest o wiele większe od poprzedniego. Znaleźć w nim można między innymi duże lobby z cyfrową galerią zdjęć postowanych przez Instagramowiczów, czy niewielkie “studio fotograficzne”, w którym umiejscowiono 3 zaaranżowane strefy z idealnym światłem do fotografii mobilnej. Pracownicy i goście odwiedzający biuro mogą tam wykonać zdjęcie na tle jednej z 3 scenerii. Nie mogło zabraknąć również “Design roomu”, czyli niewielkiej sali konferencyjnej z 2 stołami, przy których najwygodniejszą pozycją jest pozycja stojąca – podobno to właśnie w niej najlepiej myśli się zespołowi Instagrama. Zdjęcia tych oraz kilku innych pomieszczeń możecie obejrzeć na górze strony, pod nagłówkiem wpisu.

Aż chciałoby się w takim biurze pracować… Przynajmniej mi.

Przy okazji: jeśli jeszcze nie obserwujesz nas na Instagramie, możesz to zrobić! Jesteśmy tak jako @dailywebpl. Nie będziemy spamować zdjęciami, dostarczymy Ci tylko ciekawej treści. Obiecujemy!

Zdjęcia: Justin Aguilar i Christopher Wu. Dla lepszej jakości wyświetlania należy w nie kliknąć.

3 - 5 Sep 2020
Jesteśmy na #IFA2020 - zobacz naszą relację