Galaxy Z Flip z elastycznym szkłem, czyli oficjalna prezentacja na wydarzeniu Samsunga

Galaxy Z Flip z elastycznym szkłem, czyli oficjalna prezentacja na wydarzeniu Samsunga

Opublikowano 11.02.2020 21:30 -


Na to wydarzenie na pewno z wielką niecierpliwością czekali prawdziwi fani najnowszych technologii. Właśnie dziś Samsung oficjalnie prezentuje swoje kolejne projekty, wśród których znalazł się między innymi Galaxy Z Flip. Co prawda mieliśmy już okazję zobaczyć jego zapowiedź na gali Oscarów, jednak teraz wiemy znacznie więcej!

Można powiedzieć, że Samsung spektakularnie zaprezentował swojego najnowszego składanego smartfona. Nikt się raczej nie spodziewał, że jest on już gotowy do sprzedaży, albowiem poza licznymi spekulacjami, nie znaliśmy niemal żadnych szczegółów. Wielkie więc było moje zdziwienie, kiedy w rękach prowadzącej pojawił się nie inny smartfon, jak właśnie najnowszy Galaxy Z Flip!

galaxy z flip

samsung prezentuje coś, czego nigdy nie doświadczyliśmy

Dokładnie tak o najnowszym smartfonie wypowiadano się w czasie jego prezentacji. Ma to być przede wszystkim telefon kompaktowy, wielozadaniowy oraz nowoczesny. Trzeba przyznać, że jego design zachwyca już od pierwszego wejrzenia, a możliwości są naprawdę zaskakujące. Zacznę jednak od początku.

premium design galaxy z flip

Tym razem Samsung postawił wygląd swojego telefonu na najwyższym miejscu. Chodzi o to, by zarówno zamknięty, jak i otwarty Z Flip prezentował się równie dobrze. Mnie zachwycił przede wszystkim dostępnością aż 3 wersji kolorystycznych! Do wyboru czarny, złoty oraz bliżej nieokreślony fiolet, jaki mieliście już okazję oglądać w naszych artykułach. Dużą zaletą jest na pewno wykorzystanie bardzo cienkiego szkła, które pozwala otwierać i zamykać smartfona niczym telefon z klapką. Ma to wpłynąć między innymi na żywotność technologii, jaka ma wytrzymać tysiące ruchów.

tryby otwierania oraz niesamowite funkcje

Nowy smartfon Samsunga przypomina niewielki laptop, który można ustawić zgodnie ze swoimi preferencjami. Został wyposażony w 3 stopnie otwierania, które stanowią część trybu Flex. Zaprojektowana wspólnie z Google technologia sprawia, że kiedy Z Flip leży w pozycji częściowo otwartej, ekran dzieli się na dwa mniejsze. Mają one wtedy po 4″, na których można jednocześnie wyświetlać nagrania oraz pisać komentarze, czy wygodnie robić sobie zdjęcia.

tryb flex

Mnie najbardziej zachwycił niewielki ekran na klapce od zewnętrznej części, na którym wyświetlają się powiadomienia. Nie trzeba otwierać smartfona, by odebrać połączenie czy sprawdzić ilość otrzymanych wiadomości. Wyświetlacz o wielkości 1,1″ idealnie nadaje się do zadań specjalnych i pozwala użytkownikowi mieć powiadomienia pod kontrolą.

mini wyświetlacz galaxy z flip

Najważniejsze dane techniczne

Galaxy Z Flip to smartfon z ekranem o przekątnej 6,7″, który składany jest na pół wzdłuż krótszej krawędzi. Sprawia to, że przypomina on swoim wyglądem dawne telefony z klapką, tylko z nieco ulepszonymi możliwościami. Wszystko dzięki mocnym podzespołom, wśród których znalazł się układ Snapdragon 855+, 8 GB pamięci RAM, 256 GB pamięci wewnętrznej oraz bateria o pojemności 3300 mAh. A co poza tym?

galaxy z flip z mocnymi aparatami

Mogłoby się wydawać, że tak mały smartfon ma niewiele miejsca na dodatkowe ulepszenia. A jednak! Najnowsza polityka Samsunga opiera się na ulepszeniu jakości zdjęć i doświadczeń użytkowników, dlatego nawet Galaxy Z Flip został wyposażony aż w 3 aparaty! Dwa z tyłu: szerokokątny oraz ultraszerokokątny po 12 MP i przednia kamerka do selfie 10 MP. Dzięki nowemu trybowi możliwe jest wykonanie świetnego selfie, które ani trochę go nie przypomina.

galaxy Z flip

To oczywiście nie koniec! Zdjęcia mają być wysokiej jakości i zapewniać wrażenia jak w kinie. Telefon ma wyróżniać się wśród standardowych składanych smartfonów wysoką jakością, także w trybie nocnym.

A może selfie tylnym aparatem?

data oraz cena galaxy Z flip

Kompaktowy smartfon ma zadebiutować w sprzedaży już 14 lutego! Jego cena w Polsce wynosi aż 6600 zł, co można sprawdzić na oficjalnej stronie producenta. Co ciekawe, ruszyła także przedsprzedaż modelu, którego dostawy mają się rozpocząć od 21 lutego. Wszystko więc wskazuje na to, że pierwsze modele trafią do rąk właścicieli jeszcze w tym miesiącu.

flip cena

ciekawostka

Podczas prezentacji ujawniono również, że Galaxy Z Flip ma zostać wydany w specjalnej wersji. Edycja Thoma Browne ma być skierowana do wyjątkowych użytkowników, którzy ponad wszystko cenią design. Szczegóły zostaną jednak ujawnione dopiero jutro, w czasie Fashion Week w Nowym Yorku.

thom browne edition

Wieści z Rozładowani.pl