Galaxy Watch sprawdzi, czy umyłeś ręce - nowa apka od Samsunga

Galaxy Watch sprawdzi, czy umyłeś ręce – nowa apka od Samsunga

Opublikowano 3.06.2020 21:17 -


Higiena rąk jest ostatnio bardzo ważna, ale to dobrze – do większości dotarło, jak istotne jest dbanie o czystość nie tylko rąk ;) Samsung stara się pomóc w wypracowaniu “czystych” nawyków wśród właścicieli Galaxy Watcha i stworzył właśnie specjalną apkę, która ma w tym pomóc.

Aplikacja “Hand Wash” to nic innego, jak zwykła przypominajka, ale jak zapewnia Samsung – bardzo skuteczna. Kontroluje nas w ciągu dnia i dba o to, abyśmy czynność mycia rąk wykonywali regularnie. Aplikację możemy dostosować do swoich potrzeb, ale zalecane ustawienia wyślą włączą nam alarm co dwie godziny. Czas taki został wypracowany na podstawie badań, które przeprowadzono na uniwersytecie College London. Zaleca się mycie rąk nawet 10 razy dziennie. Oczywiście pomijając mycie przed posiłkami i po korzystaniu z toalety.

Po rozpoczęciu aplikacja zacznie odliczać czas. Na umycie zalecane jest 25 sekund. Oczywiście w telefonie będziemy mieli dostęp do statystyk, które pokażą nam, jak często myjemy dłonie.

Aby skutecznie zapobiegać rozprzestrzenianiu się zarazków, sposób mycia rąk jest tak samo ważny, jak częstotliwość. Podczas mycia rąk należy szorować nie tylko dłonie, ale także obszary między palcami i grzbietami dłoni. Poniższe 6 kroków stanowi przewodnik najlepszych praktyk, zapewniający prawidłowe i dokładne umycie rąk.

źródło: Samsung

Wieści z Rozładowani.pl