Galaxy S - ciekawostki

Galaxy S – ciekawostki

Opublikowano 19.01.2011 23:38 -


Po przeczytanie dość ciekawego artykułu na polskim forum androida ciekawostek zwiazanych z Samsungiem Galaxy S, postanowiłem zebrać kilka najciekawszych informacji dotyczących funkcjonalności. Część z nich do do czasu zapoznania się z artykułem traktowałem jako błędy Android OS. Ich spis zamieszczam poniżej, co ważne wszystkie testowane na wersji Android 2.1:

Szybkie oddzwanianie i wysyłanie SMS
Jako posiadacz ajfona, przyzwyczaiłem się do szybkiego sposobu oddzwaniania pod numery które widoczne były w spisie połączeń (jednym kliknięciem). W Androidzie było to dość oporne gdyż po wybraniu kontaktu se spisu połączeń trzeba dodatkowo wybrać opcje połącz by zrealizować połączenie. Okazuje się, że nic bardziej mylnego. Wystarczy przeciągnąć palcem po wybranym kontakcie w spisie połączeń od lewej strony do prawej a telefon automatycznie wywoła połączenie. Ciekawe prawda? ;)
W przypadku kiedy przeciągniemy palcem od prawej strony do lewej, automatycznie zostanie otwarta aplikacja do wysyłania SMS.

Rozjaśnianie ekranu
Jeżeli mamy wyłączone automatyczne regulowanie jasności ekranu (Ustawienia -> Dźwięki i wyświetlacz -> Jasność), to kiedy przeciągniemy palcem od lewej do prawej strony po pasku dialogowym (górna część ekranu w której wyświetlane są informacje o jakości zasięgu sieci, stanie baterii itp) spowodujemy, że jasność ekranu zostanie zwiększona. Analogicznie wykonując czynność w odwrotną stronę – zmniejszymy jasność wyświetlacza, proste, huh? ;)
Co ciekawe, do czasu zapoznania się z tą funckjonalnością – ekran faktycznie czasem mi się rozjaśniał sam i byłem przekonany że to babol OSa ;)

Informacja o wykonawcy i tytule piosenki
Jeżeli podczas odtwarzania muzyki w domyślnym odtwarzaczu przytrzymamy przez chwile przycisk zwiększający głośność, otrzymamy komunikat głosowy o wykonawcy i tytule piosenki. Niestety funkcja nie radzi sobie z polskimi nazwami ;)
Prawdopodobnie przy pierwszym użyciu tej funkcjonalności, zostaniemy poproszeni o zainstalowanie dodatkowej biblioteki.

Wyciszanie połączenia
Podczas nadchodzącego połączenia, jeżeli chcemy w szybki i sprawny sposób wyciszyć dźwięk, wystarczy wcisnąc przycisk służacy do zmniejszania głośności telefonu. Połączenie zostanie wyciszone ale nie odrzucone :)

Szybkie usuwanie aplikacji
Funckjonalność, która mi osobiście bardzo sie podoba. Na początku używania telefonu irytowało mnie to by odinstalować aplikację, należało wejść w ustawienia i z poziomu zarządzania programami aplikacje usunąć. Fakt faktem jest masa aplikacji pozwalające na wskazanie checkboxem masowej ilości softu do odinstalowania – ale brakowało mi czegoś jeszcze prostszego – tak jak to było zorganizowane w ajfonie. W iOS wystarczyło przytrzymać ikonkę wówczas w lewym jej górnym rogu pojawiał się “X” po którego kliknięciu aplikacja zostawała usunięta.
Okazuje sie, że w samsungu też mamy tożsamą funckjonalność. Wystarczy po wejściu w ikonkę “Aplikację” wcisnąć przycisk menu i wybrać opcje “edytuj”, wówczas wszystkie ikony programów w lewym górnym rogu zyskają ikonkę “minusa” po kliknięciu której aplikacja zostanie odinstalowana.

Mam nadzieję, że garść informacji podana powyżej zaskoczy was jak i mnie ;)

Wieści z Rozładowani.pl