O śmierci serii Note od Samsung spekuluje się już od dłuższego czasu. Zapalnikiem tego typu spekulacji była informacja o obsłudze rysików przez topowy model Galaxy S. Teraz, po premierze S21, Samsung informuje nas, że w tym roku nie zobaczymy nowego Note’a. Czy pomimo zapewnień Samsunga, jest to początek końca?

Swojego czas (dobrych parę lat temu) był wyraźny podział pomiędzy serią S oraz Note. Ta pierwsza była topowym rozwiązaniem dla przeciętnego użytkownika, podczas gdy Note zawsze był przygotowany do biznesowych rozwiązań. Wiązało się to z większym, od serii S, ekranem i rysikiem. W związku z klientelą różnił się też znacząco design obu urządzeń. Podczas gdy seria S była ciekawa i zmieniała się z generacji na generacje, Note zawsze był klasycznym „klockiem” o prostszej budowie, ale z eleganckim sznytem. Teraz mamy praktycznie 1 worek, gdzie tylko obecność rysika w obudowie pozwala z pewnością powiedzieć, do której serii należy dany telefon.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

Galaxy Note 21 tak, ale w 2022

W momencie kiedy kurz opadł po premierze Samsung Galaxy S21 i oczy wielu fanów marki zwróciły się w kierunku nadchodzącego Note21 dostajemy informację, że takowy, o ile powstanie, to w 2022 roku. Dlaczego? Oficjalny komentarz brzmi:

R E K L A M A

Seria Note jest pozycjonowana jako model z najwyższej półki w naszym portfolio biznesowym – powiedział szef działu mobilnego DJ Koh. Odsłonięcie dwóch flagowych modeli w ciągu roku może być ciężarem, więc wydanie modelu Note w drugiej połowie roku może być trudne. Czas premiery nowego modelu Note może jeszcze ulec zmianie, ale staramy się wypuścić go w przyszłym roku.

Jest to poniekąd spójne z ostatnimi doniesieniami o problemach Samsunga z dostępem do komponentów, który może mieć wpływ nawet na dostępność już zaprezentowanego S21.

Komu wierzyć?

Nie chciałbym brzmieć jak zły prorok, ale takie lakoniczne wypowiedzi i brak premiery wskazuje jednak na to, czego się spodziewaliśmy od dawana, czyli zamknięciem serii Note. Akcjonariusze nie mogą powiedzieć wprost, że seria Note się skończyła, bo źle wpłynęłoby to na sprzedaż aktualnego Note20 i Note20 Ultra jak i generalną wartość akcji firmy. Przeczekanie tego momentu do 2022, kiedy Note20 będzie przestarzały, a sprzedaż znikoma wydaje się być dobrym krokiem z punktu ekonomicznego punktu widzenia.

 


Posłuchaj nas!