Samsung mierzy się z krytyką, jaka spadła na markę po ujawnieniu technicznych problemów Galaxy Fold. Firma wyciąga wnioski, a sam CEO zapewnia, że feralny model jest obecnie w fazie testów.

Pod koniec czerwca doszło do spotkania szefa Samsunga DJ Koha z grupą europejskich dziennikarzy. Z relacji z tego spotkania wiemy, że nie zabrakło pytań dotyczących najbardziej wyczekiwanego modelu tego roku / największej wpadki konstrukcyjnej Samsunga od czasów Note 7 (niepotrzebne skreślić). Galaxy Fold, bo oczywiście o nim mowa, według zapewnień Koha aktualnie przechodzi skrupulatne testy, które mają zidentyfikować i wyeliminować wszystkie błędy konstrukcyjne modelu.

Samsung składa samokrytykę

Sam szef Samsunga przyznał, że Fold został zaprezentowany zdecydowanie zbyt wcześnie. Jak podaje Independent, z jego ust padły dość mocne jak na ten typ spotkania słowa:

To było żenujące. Przeforsowałem go, zanim był gotowy.

Już od dawna mówi się, że pośpiech był wynikiem rywalizacji, jaką Samsung prowadził z Huaweiem. Obie firmy prowadziły mobilowy wyścig zbrojeń, którego zwieńczeniem miał być pierwszy składany smarfon. Jak to zwykle w takich przypadkach bywa, wyścig nie wyłonił żadnego zwycięzcy. Samsung musiał zmierzyć się ze sporym kryzysem wizerunkowym, Huawei popadł za to w dużo większe kłopoty.

DJ Koh ustosunkował się także do innych problemów ze sprzętem marki. Wpadka z Foldem przywołała bowiem pamięć o innym niedawnym incydencie – wybuchających Galaxy Note 7. Wielu obserwatorów zarzuciło wręcz Samsungowi, że nie uczy się na własnych błędach. Jednak zdaniem szefa giganta różnica między tymi zdarzeniami jest na tyle duża, że nie należałoby ich porównywać. Z drugiej strony zasugerował także, że podobne wpadki są częścią procesu twórczego.

Wszystko więc wskazuje na to, że na pierwszy rozkładany smartfon Samsunga przyjdzie nam jeszcze poczekać. Jak dotąd nie podano żadnej daty premiery, co pozwala nam założyć, że do rozwiązania pozostało pozostało jeszcze sporo problemów technicznych. Nieoficjalnie jednak mówi się, że na kolejne informacje poczekamy do premiery Galaxy Note 10 zaplanowanej na początek sierpnia.