Zawsze byłem sceptyczny co do skuteczności wysyłanych emaili w postaci biuletynu. Główny problem stanowiły filtry antyspamowe, które sprawdzając zawartość poczty elektronicznej od razu oflagowywały taką przesyłkę jako niechcianą. Tutaj aktualnie żadnych większych zmian nie ma, zakładając wręcz, że filtry są jeszcze sprawniejsze. To co jednak chciałbym zaznaczyć to skuteczność takiej formy komunikacji przekładając ją na realne przychody. Jak się okazuje, newsletter do którego nasi użytkownicy zapisali się z własnej woli to doskonale narzędzie a co ciekawe w łatwy sposób można zmierzyć jego skuteczność.

Dziś miałem okazje wykorzystać serwis freshmail.pl (za radą kolegi) do zrealizowania wysyłki takiej korespondencji. Byłem porażony, jakie te narzędzie ma możliwości. Tworzenie i definiowanie grup adresatów, podpinanie dedykowanych szablonów. Niby nic? A co powiecie na sprawdzanie informacji typu: kto (imiennie!) kliknął w link zawarty we wiadomości, jaka część newslettera była najbardziej atrakcyjna dla odbiorcy, które linki zbiorczo były najczęściej wywoływane?

Interfejs wprowadzania i edycji szablonu newslettera

Na mnie zrobiło to ogromne wrażenie a to dopiero kropla możliwość tego serwisu. Co ciekawe ogrom możliwości systemu jest podany w ładnym i czytelnym interfejsie. Co ciekawe narzędzie te jest dostępne zupełnie za darmo – dla jeżeli wystarczy nam limit 2000 emaili/m-c i baza adresatów maksymalnie 500 pozycji. Do niewielkich newsletterów to w zupełności wystarczy. Nawet jeżeli potrzebujemy więcej kolejny pułap cenowy zaczyna się od 50zł/mc z liczbą do 1 000 adresatów bez limitu wysłanych emaili.

 

Skąd moja euforia? Gwarantuje, że ten wpis nie jest sponsorowany – to tylko fascynacja świadomością, którą dzisiaj zyskałem a propos tego narzędzia. Serdecznie polecam wszystkim, jestem pewien, że serwis zrobi na was tak ogromne wrażenie jak na mnie.


Posłuchaj nas!