FFEG oferuje bardzo prosty sposób tworzenia animacji. Schemat jest mniej więcej taki:

  1. Dodajemy obiekt do animacji
  2. Dodajemy efekt do obiektu
  3. Ustawiamy zdarzenie z którym będzie związany efekt

Trzy kroki i już możemy cieszyć się własną animacją napisaną we flashu – proste prawda? Niestety po kilku godzinach zabawy z aplikacją dostrzegłem kilka braków (albo po prostu jestem ślepy – jeśli tak, to wybaczcie). Na prawdę chciałem to wszystko znaleźć, ale nie mogłem doszukać się możliwości ustawienia interwałów czasowych (jedynie można rozciągnąć dany efekt w czasie), także nie zauważyłem możliwości ustawienia zdarzenia, które powodowałoby, że np. po kliknięciu w jeden obiekt, odpala się efekt na drugim.

Mimo tych braków, aplikacja jest całkiem niezła – ja choć zielony w animacjach flashowych, bez trudu wykonałem ten prosty baner (tak, wiem, że jest kiepskiej jakości, ale moje zdolności graficzne są tak marne, że sami wiecie. Z resztą służy on jedynie pokazaniu, że każdy może to zrobić sam.)

Niestety chcąc pobrać animację na własny komputer, aplikacja woła od nas zapłaty w wysokości 3,99 euro, 5,99 dolarów albo 3,99 funtów (do wyboru) – jak na wynik mojej pracy, to trochę dużo. Jednak jeżeli ktoś ma trochę większe pojęcie niż ja, to śmiało może skusić się na współpracę z tym narzędziem i opłacaniem animacji w nim wykonanych.

Autor: Konrad Przydział


Posłuchaj nas!