Free Flash Effect Generator - prosta droga do własnych animacji .swf

Opublikowano 28.02.2012 14:15 Aktualizacja: 13.05.2018 17:48 -


Kilka dni temu z nudów zakupiłem ostatni numer gazety PC Format. Generalnie nie jestem miłośnikiem takich czasopism, ale dla zabicia wolnego czasu, czemu nie. Przeglądając kolejne artykuły natknąłem się na jeden opisujący świetne narzędzie do tworzenia animacji we Flashu - Free Flash Effect Generator. Co mnie urzekło w FFEG? Przede wszystkim to, że jest to aplikacja webowa - nie musisz nic pobierać, instalować itd. Po prostu wchodzisz na stronę i jest w zasadzie wszystko czego ci potrzeba do pracy.

FFEG oferuje bardzo prosty sposób tworzenia animacji. Schemat jest mniej więcej taki:

  1. Dodajemy obiekt do animacji
  2. Dodajemy efekt do obiektu
  3. Ustawiamy zdarzenie z którym będzie związany efekt

Trzy kroki i już możemy cieszyć się własną animacją napisaną we flashu - proste prawda? Niestety po kilku godzinach zabawy z aplikacją dostrzegłem kilka braków (albo po prostu jestem ślepy - jeśli tak, to wybaczcie). Na prawdę chciałem to wszystko znaleźć, ale nie mogłem doszukać się możliwości ustawienia interwałów czasowych (jedynie można rozciągnąć dany efekt w czasie), także nie zauważyłem możliwości ustawienia zdarzenia, które powodowałoby, że np. po kliknięciu w jeden obiekt, odpala się efekt na drugim.

Mimo tych braków, aplikacja jest całkiem niezła - ja choć zielony w animacjach flashowych, bez trudu wykonałem ten prosty baner (tak, wiem, że jest kiepskiej jakości, ale moje zdolności graficzne są tak marne, że sami wiecie. Z resztą służy on jedynie pokazaniu, że każdy może to zrobić sam.)

Niestety chcąc pobrać animację na własny komputer, aplikacja woła od nas zapłaty w wysokości 3,99 euro, 5,99 dolarów albo 3,99 funtów (do wyboru) - jak na wynik mojej pracy, to trochę dużo. Jednak jeżeli ktoś ma trochę większe pojęcie niż ja, to śmiało może skusić się na współpracę z tym narzędziem i opłacaniem animacji w nim wykonanych.

Autor: Konrad Przydział

Wieści z Rozładowani.pl